INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  VALENCIA - BARCELONA 0-1

VIDEO N-au putut suporta înfrîngerea! Lionel Messi, lovit în cap cu o sticlă în momentul în care sărbătorea golul alături de colegi!

Articol de GSP - Publicat luni, 01 decembrie 2014 00:00 / Actualizat luni, 01 decembrie 2014 17:43

Barcelona a cîştigat meciul cu Valencia din deplasare, scor 1-0, după un gol marcat de Sergio Busquets la ultima fază a partidei.

Reuşita a fost celebrată de catalani la colţul terenului. Frustraţi după ce echipa lor a pierdut pe final un meci pe care-l putea cîştiga, fanii Valenciei au reacţionat.

Enervat de golul primit în minutul 4 al prelungirilor, deşi se arătaseră de la margine doar 3 minute, un fan a aruncat o sticlă din tribună şi l-a lovit pe Lionel Messi direct în cap, iar momentul a fost surprins de camerele de luat vederi.

Barcelona rămîne la 2 puncte sub Real Madrid în urma succesului din această seară. Valencia a coborît pe locul 5 după o serie de 3 meciuri în care a strîns doar un singur punct.

VEZI VIDEO CU INCIDENTUL!

VEZI VIDEO CU MESSI CÎND SE RESIMTE!

VEZI VIDEO GOLUL PARTIDEI!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”

Comentarii (23)
rsalexander
rsalexander  •  01 Decembrie 2014, 14:42
Postat de steaua1948 pe 01 Decembrie 2014, 11:57

Au fost destule meciuri in care a fost ajutata de arbitrii si barca, hai sa fim corecti. Eu am spus ca nu am vazut meciul, dar am spus ce am spus, deoarece astia de aici au spus ca a fost dat in minutul 94 si s-au aratat 3 minute, ce se intamplase pana atunci nu am de unde sa stiu, ca nu am vazut meciul si tocmai de asta am intrebat. Acum ca se intamplase ceva neregulamentar impotriva lu' barca, nu am de unde sa stiu, deoarece astia nu au precizat si ce se intamplase pana atunci, dar acum fiecare sunt subiectivi pt ca tin cu barca si altii cu real

Pai si atunci daca nu ai vazut meciu', de ce dai din gura aiurea?

steaua1948
steaua1948  •  01 Decembrie 2014, 11:59
Postat de valentino22 pe 01 Decembrie 2014, 09:35

Barca trebuia sa castige oricum....le-a fost anulat un gol corect. Da se fac manarii...dar impotriva lu' Barca.

Au fost destule meciuri in care a fost ajutata de arbitrii si barca, hai sa fim corecti. Eu am spus ca nu am vazut meciul, dar am spus ce am spus, deoarece astia de aici au spus ca a fost dat in minutul 94 si s-au aratat 3 minute, ce se intamplase pana atunci nu am de unde sa stiu, ca nu am vazut meciul si tocmai de asta am intrebat. Acum ca se intamplase ceva neregulamentar impotriva lu' barca, nu am de unde sa stiu, deoarece astia nu au precizat si ce se intamplase pana atunci, dar acum fiecare sunt subiectivi pt ca tin cu barca sau cu real

steaua1948
steaua1948  •  01 Decembrie 2014, 11:57
Postat de bazileon pe 01 Decembrie 2014, 08:41

Cetatene, daca nu ai vazut maciul, de ce te risti? Barcelona a fost masacrata si de Valencia, si de arbitraj, inclusiv gol valabil anulat. In min 90 + 2.40, corner pentru B: din faza asta se marcheaza in min 90 + 3.07 (sau cam asa ceva). Iar cu Realu;l, lasa-ne, ca doar ei au comandat arbitrajul de ieri, ca si pe cel de la Eibar, cand au dat primul gol dupa un offside de 2 m, cu minge centrata din aut de poarta!