INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

VIDEO Nebunie la Milano! Echipa lui Gattuso a câștigat pe final, 3-2, și a ratat un penalty

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 martie 2018 18:38

AC Milan s-a impus cu emoții pe propriul teren cu Chievo, scor 3-2, după un meci nebun, în care gazdele au câștigat pe final.

Calhanoglu a deschis scorul după 10 minute, iar Stepinski a egalat în minutul 33. Chievo a preluat conducerea imediat la faza următoare când Inglese a șutat spectaculos de la marginea careului.

Cutrone a egalat pentru milanezi după pauză, iar Silva a adus victoria gazdelor, cu 8 minute înainte de final. AC Milan a ratat și un penalty în ultimul minut al prelungirilor prin Kessie.

Vezi VIDEO cu golurile partidei!

AC Milan ocupă locul 5 în Serie A, cu 50 de puncte, în timp ce Chievo se află pe poziția a 16-a cu 25 de puncte.