INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

VIDEO Newcastle a bătut Chelsea, 3-2, însă Mata şi Lampard au fost protagoniştii, cu goluri de senzaţie

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 februarie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 02 februarie 2013 19:27

Chelsea nu mai reuşeşte deloc să repete forma bună din ultimele sezoane. După eliminarea din Cupă şi remiza din campionat cu Reading, scor 2-2, "albaştrii" au pierdut pe terenul lui Newcastle, scor 3-2.

Gazdele au deschis scorul prin Jonas Gutierrez, în prima repriză, însă Chelsea a întors scorul destul de repede, prin două reuşite de excepţie ale lui Lampard şi Mata.

Newcastle nu s-a lăsat bătută şi a întors scorul prin "dubla" a lui Sissoko, ultimul gol fiind reuşit chiar în minutul 90.