INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FRANŢA

VIDEO Nu îi iese mereu. Ibrahimovici s-a făcut de rîs cînd a încercat să repete execuţia din partida cu Anglia

Articol de GSP - Publicat miercuri, 28 noiembrie 2012 00:00 / Actualizat miercuri, 28 noiembrie 2012 10:53

Unul dintre cele mai frumoase goluri din acest an a fost reuşit de Zlatan Ibrahimovici, care a înscris dintr-o foarfecă uluitoare în partida cîştigată de Suedia în faţa Angliei, scor 4-2.

În partida de aseară pe care echipa sa a disputat-o în Cupa Franţei, în faţa celor de la Saint Etienne, "Ibracadabra" a încercat din nou acest procedeu, însă a eşuat lamentabil.

Echipa lui Bănel Nicoliţă a reuşit să se califice mai departe, după ce la finalul celor 90 de minute scorul a fost egal, 0-0, însă "Verzii" s-au impus la loviturile de departajare, scor 5-3.

Vezi aici VIDEO cu momentul cînd Ibrahimovici a încercat o nouă superexecuţie!

Vezi VIDEO cu superexecuţia din meciul cu Anglia!