INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GOLUL ANULUI

VIDEO Nu s-a mai văzut vreodată așa ceva » Gol absolut FABULOS: Ronaldo nu mai are șanse la golul anului

Articol de GSP - Publicat sambata, 28 aprilie 2018 10:23

Newcastle Jets s-a calificat în finala play-off-ului Ligii Australiene de fotbal după ce a trecut de Melbourne City, după ce a câștigat cu 2-1.

Melbourne a deschis scorul prin Bruno Fornaroli, în minutul 13, iar Newcastle Jets a egalat prin supergolul lui Riley McGree.

În minutul 56, mijlocașul de 19 ani a înscris printr-o execuție care poate candida pentru "Premiul Puskas" pentru golul anului. Australianul a marcat cu o execuție cu călcâiul, pe spate, de la 16 metri, surprizându-l pe portarul advers.

Golul victoriei a fost marcat în minutul 74, prin Jason Hoffman.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”