INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

VIDEO Oier de coșmar! » Gafe incredibile în La Liga, într-un meci cu scor de tenis

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 septembrie 2018 15:26

Levante și Sevilla au făcut scorul zilei în La Liga. Andaluzii s-au impus la scor de maidan în deplasare, 6-2, ajutați de gafele goalkeeperului gazdelor, Oier Olazabal.

Meciul a început fulminant, iar Sevilla a deschis scorul în minutul 11, prin Ben Yedder. Un minut mai târziu, Levante a egalat prin Roger. Ultimele 25 de minunte ale primei reprize au fost extrem de spectaculoase. Elevii lui Pablo Manchin au marcat de trei ori, prin Carrico (21) și Ben Yedder (35', 45'), în timp ce Levante a ratat un penalty în minutul 26.

Golul de 4-1 a venit după o mare greșeală a porterlui lui Levante, Oier, care scăpat mingea în fața porții. Vezi AICI video cu faza

În repriza a doua s-a mai marcat de trei ori. Andre Silva, minutul 49, și Sarabia, 59, au dus scorul la 6-1, în timp de Levante a redus din diferență în minutul 90, după ce fundașul Simon Kjaer și-a marcat în proprie poartă.

După această victorie, Sevilla a urcat pe 6, cu 7 puncte în 5 meciuri. Levante peste pe 15, având 4 puncte.