INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  JUVENTUS

VIDEO Pe urmele lui Maradona! Gol fabulos reuşit de Carlos Tevez după o cursă nebună de peste 50 de metri

Articol de GSP - Publicat duminica, 09 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 09 noiembrie 2014 18:53

Juventus a umilit-o pe Parma, învingînd-o cu 7-0 într-un meci jucat în cadrul etapei cu numărul 11 din Serie A.
După această victorie, Juventus a ajuns la 28 de puncte, consolindîndu-şi prima poziţie în clasament. Pentru echipa din Torino au marcat Llorente, Tevez şi Morata, cîte o ”dublă” fiecare şi Lichtsteiner.

VIDEO cu golul marcat de Tevez!

Prima reuşită semnată de Carlos Tevez în minutul 50 a fost cu adevărat fabuloasă, amintind de cursele conaţionalului său, Diego Armando Maradona.  Atacantul a plecat cu mingea la picior din propria jumătate, a pierdut pe drum toată apărarea Parmei şi a trimis din marginea careului un şut plasat, care l-a lăsat fără replică pe portartul Mirante.

Argentinianul a marcat din nou opt minute mai tîrziu, ajungînd la opt reuşite în acest sezon.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”