INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  KUBAN KRASNODAR - RUBIN KAZAN 1-0

VIDEO Prima victorie pentru Kuban în play-off: 1-0 cu Rubin! Bucur, titular

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 martie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 18 martie 2012 14:43

Echipa Kuban Krasnodar, pregătită de Dan Petrescu, a învins, duminică, pe teren propriu, scor 1-0, cu formaţia Rubin Kazan, într-un meci din etapa a XXXVI-a a campionatului Rusiei.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Marcos Pizzelli, acesta punctînd în minutul 43 al întîlnirii.

Atacantul Gheorghe Bucur a fost titular, fiind înlocuit în minutul 90+4 şi a primit cartonaşul galben în minutul 75.

"Nu ne interesa vîntul, nu ne interesa terenul, ne interesa să cîştigăm un meci în play-off, să demonstrăm că merităm să fim aici. În viaţă, ai ce meriţi, iar Pizzelli (marcatorul) a avut azi ce merită", a declarat Dan Petrescu.

În urma acestui rezultat, Kuban Krasnodar rămîne pe locul opt, însă cele 54 de puncte îl apropie pe Dan Petrescu la doar trei lungimi de ultimul loc care asigură participarea în viitoarea ediţie a Europa League.