INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

VIDEO Primul meci ca titular și primul gol pentru fiul lui Simeone în Serie A » A deschis scorul în Genoa - Pescara

Guliver / Getty Images

Articol de GSP - Publicat duminica, 25 septembrie 2016 17:50

Genoa a remizat pe teren propriu cu Pescara, scor 1-1. Gazdele au terminat meciul în 9 oameni după ce Edenilson și Pandev au fost eliminați în minutele 74 și 79.

VEZI VIDEO

Transferat în vară de la River Plate pentru 3 milioane de euro, Giovanni Simeone, fiul lui Diego Simeone, a marcat la primul său meci ca titular în Serie A.

Vârful născut la Madrid mai prinsese 59 de minute cu Napoli și 19 cu Sassuolo. N-a fost destul pentru ca echipa sa să câștige. Manaj a marcat în minutul 85 pentru Pescara și a adus un punct echipei sale.

Giovanni Simeone a înscris de 12 ori pentru Banfield în sezonul trecut din Argentina. Jucătorul a punctat de 10 ori în 12 apariții și pentru naționala U20 a Argentinei.