INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SAINT-ETIENNE - PSG 1-1

VIDEO Ratarea anului în fotbalul mondial » Un star de la PSG s-a făcut de râs

Articol de GSP - Publicat sambata, 07 aprilie 2018 10:03

PSG a terminat la egalitate meciul de la Saint-Etienne, 1-1, obținând un punct după un autogol în prelungiri. (Detalii aici)

Eroul negativ al meciului a fost Edinson Cavani, atacantul uruguyan al celor de la PSG. Jucătorul de 31 de ani, cu 24 de goluri în Ligue 1, a avut ocazia de a egala, dar a ratat incredibil.

În minutul 76, la 1-0 pentru Saint-Etienne, jucătorii lui PSG au plecat pe contraatac, iar Angel Di Maria i-a pasat excelent pentru Cavani, care a rămas singur cu poarta goală. Totuși, de la 11 metri de poartă, atacantul a șutat slab, iar mingea s-a dus pe lângă.