INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

VIDEO ”Răzvrătitul” Pato a salvat Milanul în Cupă

Pato a calificat Milanul în ”sferturile” Cupei

Articol de GSP - Publicat joi, 19 ianuarie 2012 00:00 / Actualizat joi, 19 ianuarie 2012 12:25

Alexandre Pato a arătat de ce Milanul trebuie să conteze pe el. La nici o săptămînă după ce a refuzat să plece la Paris SG, cînd acordul între cluburi era deja încheiat, atacantul brazilian a fost determinant în partida ”rossonerilor” (cu destule rezerve) contra Novarei, din ”optimile” Cupei Italiei.

Vezi mai jos un video cu rezumatul jocului!

Era 1-1, goluri El Shaarawi (24, şut de la marginea careului), respectiv Radovanovici (88, execuţie din 25 de metri). Se intrase în prelungiri. Atunci a apărut Pato. Servit de Robinho în careu (100), acesta a înscris plasat şi şi-a salvat echipa: 2-1. Apoi a celebrat cu furie, parcă special pentru a spune ”iată, aveţi nevoie de mine!”.

Atacantul sud-american a terminat meciul cu probleme fizice. În ”sferturi”, el şi Milan se vor confrunta ca Ştefan Radu şi al lui Lazio.

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga