INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CUPA SPANIEI

VIDEO Real Madrid, egal rușinos în Cupă cu o echipă din Liga 3-a » Bale a revenit pe teren cu pasă de gol

Articol de GSP - Publicat miercuri, 29 noiembrie 2017 08:51

Real Madrid s-a chinuit marți seara pe teren propriu cu Fuenlabrada, echipă din liga a 3-a, scor 2-2, în șaisprezecimile de finală ale Cupei Spaniei.

Totuși, Real s-a calificat în optimi, grație succesului obținut în meciul tur, când s-a impus cu 2-0.

Milla a deschis scorul pentru Fuenlabrada în minutul 25, reușind un gol de excepție, grație unui șut imperial de la 24 de metri.

Echipa lui Zidane, presărată cu numeroși jucători tineri, a reușit să egaleze abia în minutul 62, grație lui Mayoral, care a reluat cu capul o centrare a lui Bale, revenit pe gazon după o pauză îndelungată.

Același Mayoral a dus-o pe Real în avantaj în minutul 70, marcând simplu din interiorul careului.

Fuenlabrada a reușit să egaleze în minutul 89, prin Portilla, și pleacă de pe Bernabeu cu unul dintre cele mai importante rezultate din istorie.