INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PSG - MONACO 1-1

VIDEO Remiză în derby-ul bogaţilor din Franţa » Ibra - Falcao 1-1

Articol de GSP - Publicat luni, 23 septembrie 2013 00:00 / Actualizat luni, 23 septembrie 2013 09:54

PSG nu a reuşit aseară să cîştige în faţa lui Monaco în derby-ul bogaţilor din Ligue 1, terminînd la egalitate, scor 1-1.

Cel mai bine plătit jucător al campioanei Franţei, Zlatan Ibrahimovici, a deschis scorul încă din minutul 5 după o centrare venită de pe partea stîngă, dar Falcao nu s-a lăsat mai prejos.

Starul venit la AS Monaco în schimbul a 60 de milioane de euro a egalat după mai puţin de 15 minute.

Chiar dacă pînă la final au mai fost ocazii la ambele porţi, scorul a rămas neschimbat şi Monaco rămîne prima în clasament, la două puncte în faţa lui PSG.

La partidă au asistat aproximativ 43.000 de spectatori.