INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ARGENTINA

VIDEO River Plate a învins-o pe Boca Juniors în derby-ul Argentinei » Final nebun cu trei eliminări

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 ianuarie 2017 15:41

River Plate s-a impus duminică dimineață în "Superclasico", învingând-o pe Boca Juniors cu 2-0 la capătul unui meci deosebit de tensionat.

Golurile lui River au fost reușite de Driussi, în minutul 63, și Mina Meza, în minutul 69.

Meciul a fost marcat de violențele dintre jucătorii celor două echipe, arbitrul acordând nu mai puțin de trei cartonașe roșii, un jucător de la River și doi de la Boca Juniors fiind eliminați spre finalul partidei.

Meciul a contat pentru "Torneos de Verano", o competiție amicală ce se dispută înainte de reluarea campionatului.

VIDEO cu rezumatul partidei, dar și cu altercația dintre jucătorii celor două rivale.