INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

VIDEO Ronaldo a ratat penalty, dar a salvat-o pe Real Madrid » Victorie dificilă a galacticilor cu o echipă aflată la retrogradare

Articol de GSP - Publicat sambata, 25 noiembrie 2017 19:30

Real Madrid s-a impus cu greu în meciul de pe teren propriu din etapa a 13-a cu Malaga, scor 3-2.

Benzema a deschis scorul în minutul 9, Rolan a egalat după alte 9 minute, iar Casemiro a stabilit scorul pauzei în minutul 21. După revenirea de la cabine, Castro avea să egaleze pentru Malaga.

Golul victoriei lui Real Madrid a venit cu un sfert de oră înainte de final din gheata lui Cristiano Ronaldo, care a reluat în poartă mingea respinsă de goalkeeper-ul oaspeților după penalty-ul executat de același portughez.

Vezi VIDEO cu golurile partidei!

Real Madrid ocupă locul 3, cu 27 de puncte, în timp ce Malaga e pe poziția a 18-a, cu doar 7 puncte.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”