INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BRAZILIA

VIDEO / S-a întîmplat în Brazilia: Golgeterul echipei trece în poartă şi înscrie golul victoriei!

Articol de - Publicat duminica, 09 mai 2010 00:00

Liga a treia din Brazilia poate aduce în prim plan cîteva momente fascinante. Cum ar fi meciul dintre Juventus şi Palmeiras B, în care ambele, candidate la promovare, aveau nevoie de victorie. Partidă tensionată, Juventus avea 2-0 la pauză, dar Palmeiras a egalat în repriza secundă prin două goluri ale atacantului Diogo.

O accidentare dură la un corner l-a scos din joc pe goalkeeperul lui Palmeiras B, care a fost nevoit să părăsească terenul. În locul său a intrat chiar marcatorul "dublei", Diogo, care a reuşit o paradă foarte bună, iar după aceea, din degajarea ce a urmat, mingea a intrat direct în poarta adversarilor, goalkereperul acestora fiind ieşit!

Vezi imagini video cu Diogo, golgeterul-potar!