INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SCHALKE

VIDEO Schalke merge ceas înaintea confruntării cu Steaua » Boateng a început să funcţioneze

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 septembrie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 14 septembrie 2013 18:32

Cu 4 zile înaintea meciului cu Steaua, din grupele Ligii Campionilor, Schalke 04 a învins în deplasarea de la Mainz, scor 1-0.

K.P. Boateng a fost decisiv, la a doua partidă în tricoul echipei antrenate de Jens Keller. Mijlocaşul ofensiv ghanez a înscris în minutul 34, cu un şut la colţul lung, de la 20 de metri. Vezi AICI golul

Echipa de start Schalke:
Hildebrand - Uchida, Höwedes, Matip, Aogo - Neustädter, Höger - Farfán, Boateng, Draxler - Szalai

Schalke - Steaua se va juca miercuri, de la 21:45, în direct la TVR 1, Digi1, Dolce 1 şi liveTEXT pe GSP.ro