INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FA CUP

VIDEO și FOTO Arsenal și Manchester City merg mai departe în FA Cup » "Tunarii" au făcut spectacol

Articol de GSP - Publicat sambata, 11 martie 2017 21:16

Manchester City și Arsenal s-au calificat în semifinalele FA Cup după ce au trecut de Middlesbrough, respectiv Lincoln City.

Formația antrenată de Pep Guardiola s-a impus în deplasare în fața lui Boro, scor 2-0, grație reușitelor lui David Silva și Sergio Aguero (vezi AICI rezumatul VIDEO).

Arsenal nu a avut probleme pe teren propriu contra lui Lincoln City, echipă de liga a cincea, și s-a impus cu scorul de 5-0. Theo Walcott a deschis scorul chiar înainte de pauză, iar Giroud a majorat avantajul la începutul reprizei a doua.

În minutul 58, Waterfall și-a trimis mingea în proprie poartă, iar Sanchez și Ramsey au punctat într-un interval de doar trei minute, în minutele 72 și 75 și au stabilit scorul final (vezi AICI rezumatul VIDEO).

În sferturile de finală ale FA Cup au mai rămas de disputat două partide: Tottenham-Milwall și derby-ul Chelsea-Manchester United.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”