INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  COPA AMERICA

VIDEO și FOTO Chile, prima semifinalistă la Copa America, după 1-0 cu Uruguay » Cavani a văzut roșu după ce a fost provocat cu un gest incredibil

FOTO: Reuters +16   FOTO
FOTO: Reuters

Articol de GSP - Publicat joi, 25 iunie 2015 09:39

Chile, țara gază a Copei America, este prima semfinalistă, după ce a trecut de Uruguay.

Chilienii au învins cu 1-0, prin golul marcat de Mauricio Isla în minutul 81. Acesta a înscris cu un șut de la marginea careului și a stabilit scorul final.

Vezi aici video

În semifinale, Chile va juca împotriva învingătoarei din meciul Bolivia - Peru, care se va disputa azi.

Celelalte semifinaliste se vor decide după meciurile Argentina - Columbia și Brazilia - Paraguay.

meci tensionat

Partida a fost una tensionată, iar doi uruguayeni au fost eliminați. Primul care a fost trimis mai repede la vestiare a fost Edinson Cavani. Atacantul a văzut al doilea cartonaș galben, în minutul 63, după ce l-a lovit pe Jara, care l-a provocat cu un gest incredibil. Vezi video.

Al doilea elimat a fost fundașul Fucile, care a primit al doilea galben în minutul 88 pentru un fault. Vezi video

Citește și:
Ministrul Apărării a anunțat singurele două SOLUȚII găsite ca CSA Steaua să promoveze în Superliga
Liga 2
Ministrul Apărării a anunțat singurele două SOLUȚII găsite ca CSA Steaua să promoveze în Superliga
Ceferin amenință Italia că va pierde organizarea EURO 2032!
Campionate
Ceferin amenință Italia că va pierde organizarea EURO 2032!
„Plătește-mi silicoanele!” » Cum a fost șantajat un fotbalist celebru de la Arsenal și Juventus
Campionate
„Plătește-mi silicoanele!” » Cum a fost șantajat un fotbalist celebru de la Arsenal și Juventus
Dacia lansează un nou model în vară, la doar 6.000 de euro » De 20 de ani nu a mai existat așa ceva
Noutati auto
Dacia lansează un nou model în vară, la doar 6.000 de euro » De 20 de ani nu a mai existat așa ceva
România se transformă în cimitir de mașini. Numărul autoturismelor cu peste 20 de ani vechime a crescut alarmant. Toți anii de Program Rabla au fost inutili
Profit.ro
România se transformă în cimitir de mașini. Numărul autoturismelor cu peste 20 de ani vechime a crescut alarmant. Toți anii de Program Rabla au fost inutili
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

AI UN PONT? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Abuzuri în lanț: „Monica Iacob-Ridzi a cerut să trântească finala pentru fiica ei!” + Înregistrare audio ȘOCANTĂ cu soțul-primar: „Ce p*** mea îi trebuie competiție?”

A doua variantă de antrenor a lui Gigi Becali nici nu vrea să audă de FCSB: „Nu sunt tipul care primește ordine și le execută”


Comentarii (7)
almaviva
almaviva  •  25 Iunie 2015, 19:03

Incalificabil gestul lui Jara! Acesta trebuia eliminat pentru asemenea evidenta lipsa de respect si fair play. Sper sa se depuna o plangere, ceva, impotriva lui. Este inacceptabil ca el sa nu fie pedepsit, mai ales ca nu este la prima abatere de acest fel.

nea_vanea.60
nea_vanea.60  •  25 Iunie 2015, 17:19

chilienii meritau sa treaca de uruguai, celestii nu au jucat nimic in 4 meciuri. totusi, in meciul de azinoapte arbitrul a tras pe fata cu chile. nici unul dintre cele 2 galbene aratate lui cavani nu se justificau. eliminarea lui fucile, corecta, nici nu a mai contat... la aceasta competitie se va intampla ce s-a intamplat si la cupa africii cu guineea ecuatoriala, pe care arbitrii au avut ordin sa o bage in finala. ca sa nu mai spun ca schema de desfasurare a competitiei o ducea pe chile in finala disputand doar semifinala cu columbia! jocul execrabil al columbienilor si uruguaiului, impreuna cu arbitrajele partinitoare (in meciul cu boilivia au dat 2 din offside...) vor face din chile campioana americii de sud, indiferent cine va fi a doua finalista!

utilizator șters
utilizator șters  •  25 Iunie 2015, 12:46

Chilianul trebuie suspendat pe baza probelor video. E un fotbalist de canal, complet lipsit de respect fata de adversar. Cavani a fost prea bland cu el.

Vezi toate comentariile (7)
Comentează