INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA - ATHLETIC BILBAO

VIDEO şi FOTO » Victorie categorică a Barcelonei în faţa lui Athletic Bilbao

Articol de GSP - Publicat sambata, 04 februarie 2017 19:13

Barcelona a învins-o astăzi pe Athletic Bilbao, scor 3-0, la capătul unui meci pe care l-a controlat în totalitate.

Paco Alcacer a deschis scorul penru catalani în minutul 18, fructificând pasa perfectă a lui Neymar.

Messi a majorat diferenţa în minutul 40 după o gafă a lui Iraizoz, care a intervenit greşit la lovitura liberă executată de argentinian.

Scorul final a fost stabilit de Aleix Vidal, în minutul 67, care a marcat cu un şut plasat din interiorul careului.

Scorul putea fi şi mai convingător, însă elevii lui Luis Enrique au ratat numeroase ocazii pe final.

Graţie actestei victorii, Barcelona s-a apropiat la un singur punct de Real Madrid, care are însă două meciuri mai puţin.

FINAL » Barcelona - Athletic Bilbao 3-0 (Alcacer 18, Messi 40, A. Vidal 67) / VIDEO

Echipele de start:

Barcelona: Ter Stegen - Aleix Vidal, Pique, Umiti, Mathieu - Andre Gomes, Rafinha, Arda Turan - Messi, Alcacer, Neymar

Bilbao: Iraizoz - De Marcos, Yeray, Laporte, Balenciaga - San Jose, Iturraspe - Raul García, Muniain, Lekue - Williams