INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GERMANIA

VIDEO Spectacol în Cupa Germaniei! Victorii pentru Dortmund și Bayern, Hamburg scoasă de o formație din liga a patra

Articol de GSP - Publicat duminica, 09 august 2015 19:52

Cupa Germaniei își dispută azi prima rundă. Nici o surpriză pentru granzii Dortmund și Bayern, dar un șoc de proporții pentru Hamburg.

Dortmund a învins cu 2-0 la Chemnitz, prin reușitele lui Aubameyang (25) și Mkhitaryan (82). Click AICI pentru video!

Bayern s-a impus și ea în deplasarea de la Nottinger, 3-1, prin reușitele lui Vidal (5 pen.), Gotze (17), Lewandowski (26). Pentru gazde a marcat Hecht-Zirpel (16). Click AICI pentru video!

Cei de la Hamburg se așteptau la un meci ușor în deplasarea cu echipa de liga a patra Carl Zeiss Jena, dar amatorii i-au învins cu 3-2 după prelungiri. Gerlach a deschis scorul pentru gazde (15), Olici a egalat în minutul 48, Jovanovici a făcut 2-1 (58), iar Gregoritsch a egalat din nou, 90+4. Dramatismul a atins cote maxime în prelungiri, cînd Pieles a reușit golul calificării, în minutul 106!