INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  STRANIERI

VIDEO Steven Gerrard, la picioarele lui Ianis Hagi: „E impresionant. Un tip foarte puternic!”

Ianis Hagi
Ianis Hagi

Articol de GSP - Publicat vineri, 07 februarie 2020 18:48

Steven Gerrard (39 de ani), managerul lui Rangers, l-a lăudat din nou pe Ianis Hagi (21 de ani, mijlocaș ofensiv) pentru prestația românului din meciul cu Hibernian, scor 2-1, în care Hagi jr. a adus victoria echipei din Glasgow prin golul din minutul 85.

Clasamentul din Scoția

„A fost o finalizare fantastică. Privind înapoi către acel meci, s-a văzut că se adaptează la jocul fizic de aici din Scoția și că încearcă să se obișnuiască cu viteza și cu ritmul. A crescut în evoluție cu trecerea timpului. Ce m-a impresionat cel mai tare a fost că, deși eram conduși cu 1-0 și publicul era tensionat, el a avut curajul și caracterul să ceară mingea în orice situație.

El a fost cel care a forțat astfel încât să facă diferența. Asta am cerut de la el și de la alții la pauză și am primit răspunsul pe care îl așteptam. Este un tip foarte puternic. A continuat să încerce și asta e impresionant Alții, în asemenea situații, poate că ar fi dispărut din joc, dar el și-a ridicat mânecile și a continuat să lupte”, a declarat Gerrard, în cadrul unei conferințe de presă.

8a fost nota primită de Ianis Hagi în Daily Record pentru meciul de miercuri seară; a luat 7 în Scottish Sun

VIDEO » Rezumat RANGERS - HIBERNIANS 2-1, meciul în care Ianis a marcat primul gol pentru echipa lui Gerrard

vezi și:

Ioanițoaia, răspuns pentru Costin Ștucan și contestatarii lui Ianis Hagi: „Sper să mă fi făcut bine înțeles”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
România frânează Hornbach
Profit.ro
România frânează Hornbach
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (18)
klauz
klauz  •  07 Februarie 2020, 20:35
Postat de klauz pe 07 Februarie 2020, 20:24

Gerrard zice ca tot cerea mingea, indiferent de cate gafe facea. Asta nu e dovada de caracter, ci de nesimtire. *** ***

Bun, mi-ati cenzurat descrierea a ceea ce face odrasla Hagi pe teren, adica nimic, precum si modul de colportare a oricarui mic "succes" de reteaua de aplaudaci care in vara ne spuneau convinsi, tot de cateva ori pe zi si non-stop cateva saptamani ca pe acest prost se bat Bayern, Barcelona etc.... Usurel cu pianul pe scari, babaieti...

dobrescun
dobrescun  •  07 Februarie 2020, 20:15

Să puneţi osanalele astea pe pereţi să aveţi la ce vă uita când o începe "marele jucător" să lustruiască banca de rezerve !

1177177172317584
Christian Ciuca  •  07 Februarie 2020, 21:11

pentru hateri : bai daca nici Steven Gerrard care e LEGENDA a Angliei cu pesta o suta de selectii si care e zeu la englezi nu stie despre ce vorbeste habar n-are fotbal inseamna ca sinteti cu capu, ce atita ura pe voi contra lu Ianis, saracu Ianis face si el tot ce e posibil sa se evidentieze si uite da gol la club mare al Scotiei, de ce sinteti atit de nemernici sa-l batjocoriti...? Pe Ianis il mai avem prin vest... toti sint rezerve sau joaca prin campionate second-hand, in afar de Stanciu si de Ianis nu mai avem altii atit de iubiti de suporteri la cluburile lor, deci incetati cu ostilitatea asta, de ce nu ne slabiti, sa tainuim noi intre noi romanii. Si sa ne bucuram cind unul d-al nostru e apreciat afara. Ca stim noi cine sintem si care e nivelu nostru actual.

Vezi toate comentariile (18)
Comentează