CAMPIONATE  ·  MILAN - AS ROMA 2-1

VIDEO » Super-Zlatan! Cu "dubla" lui, Milan a bătut Roma, 2-1

Sambata, 24 Martie 2012

Milan îşi confirmă poziţia de lider în Serie A, învingînd cu scorul de 2-1 formaţia AS Roma, pe teren propriu.

Elevii lui Luis Enrique au deschis scorul în minutul 44 prin Osvaldo VIDEO, dar nu au putut meţine avantajul decît 7 minute după pauză, cînd Ibrahimovic a egalat din penalty, 53 VIDEO. Acelaşi atacant suedez a adus victoria pentru milanezi în minutul 83 VIDEO, cînd a profitat de greşeala lui Kjaer şi, după o preluare excelentă, a marcat golul decisiv.

Comentatorul Tiziano Crudeli a luat-o razna în direct la golurile lui Ibrahimovic! Iată aici imaginile video

Astfel, Milan rămîne pe locul 1 în Italia, cu 63 de puncte, la 7 diferenţă de locul 2 ocupat de Juventus, care are însă un meci mai puţin. Juve va juca mîine seară în derbyul etapei, cu Inter, de la 21:45 pe Digisport 2.