INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CUPA AFRICII

VIDEO Surpriză de proporții la Cupa Africii! Una dintre favorite e ca și eliminată » Rezultatele + rezumatele de ieri

Articol de GSP - Publicat vineri, 20 ianuarie 2017 13:51

Algeria este ca și eliminată de la Cupa Africii, deși era considerată drept una dintre principalele favorite.

VEZI VIDEO

Formația lui Mahrez, Bentaleb și Slimani a pierdut meciul cu Tunisia, scor 1-2. Toate golurile au venit după pauză.

Mandi a marcat în propria poartă în minutul 50, iar un sfert de oră mai târziu avea să fie 2-0 în favoarea Tunisiei, care a punctat din penalty prin Sliti.

Golul de onoare al Algeriei a venit în prelungiri și a purtat semnătura lui Hanni.

Succes și calificare pentru Senegal

Cu o echipă plină de vedete, Senegal își arată forța și pare a fi una dintre favoritele la câștigarea trofeului.

VEZI VIDEO

A tranșat fără prea multe probleme disputa cu Zimbabwe, scor 2-0. Meciul a fost rezolvat încă din primul sfert de oră.

Mane (9) și Saivet (14) au înscris pentru echipa Senegalului, care este deja calificată în faza următoare a competiției.