INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ECUADOR - BOLIVIA 2-3

VIDEO Triumf așteptat de 18 ani: Bolivia s-a impus în meciul cu Ecuador, 3-2

Articol de GSP - Publicat miercuri, 17 iunie 2015 00:00

Surprinzătoarea Bolivia are tot 4 puncte după 3-2 cu Ecuador, întîiul succes la Copa America din 1997!

Succes asigurat la pauză (3-0), goluri Raldes, Smedberg (foto stînga, în duel cu Achilier) și Moreno, pe gafele fragilei defensive a lui Quinteros.

Mai mult, ecuadorienii au ratat un penalty (la repetare) prin Valencia. Bolivia n-a cruțat de la punctul cu var, însă a tremurat după pauză.

Vîrful lui West Ham a marcat din acțiune, Bolanos a redus handicapul și doar paradele lui Quinonez și norocul la transversala țintită de Noboa au interzis remiza.