INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LAZIO

VIDEO Victorie dramatică » Lazio s-a calificat în sferturi la penalty-uri, după ce a egalat Siena în minutul 95!

Kozak a transformat penalty-ul decisiv

Articol de GSP - Publicat miercuri, 19 decembrie 2012 00:00 / Actualizat marti, 01 ianuarie 2013 12:36

Lazio, cu fundaşul Ştefan Radu rezervă, s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Italiei, după ce a trecut, la loviturile de departajare, scor 5-2, de echipa Siena.

La capătul a 120 de minute, scorul a fost egal, 1-1. Lazio a deschis scorul prin autogolul lui Cana '56, iar Siena a egalat prin golul lui Ciani, din minutul 90+5.

Click aici pentru rezumatul VIDEO!

La loviturile de departajare pentru Lazio au marcat Mauri, Ledesma, Floccari şi Kozak, iar pentru Siena a înscris Belmonte. În sferturile de finală, Lazio va întîlni formaţia Catania.

Sursă: Mediafax

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping