INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

VIDEO Zidane face minuni la Real Madrid » Un gol la 13.5 minute + Tridentul BBC a înscris mai multe goluri decît toată echipa Barcelonei!

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 ianuarie 2016 17:40

Real Madrid a făcut spectacol în meciul de pe teren propriu în fața lui Sporting Gijon. Formația lui Zidane conducea cu 4-0 încă din minutul 18, iar scorul final a fost 5-1.

Nu se mai întîlnise un astfel de scor după 18 minute în campionatul Spaniei din 14.10.1989, atunci Barcelona avea să cîștige cu 7-1 meciul cu Rayo Vallecano.

Pînă la pauză, Realul a mai marcat o dată. Golurile de astăzi din prima repriză ale madrilenilor au fost marcate de tridentul BBC: Bale ('8), Ronaldo ('9, '18) și Benzema ('12, '41). Astfel, cei trei au ajuns la 45 de goluri în La Liga în acest an, mai multe decît a reușit întreaga echipă a Barcelonei în acest sezon!

O dată cu venirea lui Zinedine Zidane la Real, echipa a ajuns să marcheze un gol la 13,5 minute!