INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  UDINESE - MILAN 0-1

VIDEO Zona Romagnoli » Al doilea gol decisiv în prelungiri în 4 zile pentru AC Milan

Articol de - Publicat luni, 05 noiembrie 2018 12:28

Căpitanul rossonerilor a semnat altă victorie pe final. Aseară, a marcat în al minutul 90+7, după ce în restanța cu Genoa a speculat gafa lui Ionuț Radu în 90+1.

VEZI VIDEO!

Alessio Romagnoli nu mai marcase dinaintea Crăciunului trecut, însă când a reînceput să dea gol parcă nu se mai oprește. Mai mult, căpitanul lui Milan și-a făcut o specialitate din a puncta în prelungiri.

Aseară, după ce a recuperat mingea și a combinat cu Suso, a decis victoria de la Udine în al șaptelea din cele 10 minute de prelungire (1-0).

Nu mai departe de miercuri, în restanța cu Genoa (2-1), fundașul rossonerilor închisese tabela cu un supervoleu de la marginea careului, lobându-l pe portarul Ionuț Radu, ce a respins greșit.

Cu 5 victorii în ultimele 6 etape, trupa lui Gattuso a ajuns pe locul 4, de Liga Campionilor, la egalitate cu Lazio.