Articol de GSP - Publicat sambata, 07 ianuarie 2023 19:16 / Actualizat sambata, 07 ianuarie 2023 19:36

Real Madrid a pierdut pe terenul lui Villarreal, scor 1-2, în runda cu numărul 16 din La Liga.

Pauza pricinuită de Campionatul Mondial a picat perfect pentru Villarreal. Quique Setien, înlocuitorul lui Unai Emery, a avut timp să își impună ideile, iar rezultatele se văd. După victoria obținută de Revelion, 2-1 cu Valencia, „Submarinul galben” a răpus și campioana.

Ranieri îl vrea pe Chiricheș! Mutarea ar putea avea loc chiar în această iarnă
MERCATO

Villarreal - Real Madrid 2-1. Ancelotti, învins într-un meci istoric

Carlo Ancelotti a bifat o bornă istorică prin echipa de start aleasă. Pentru prima dată de la înființare, Real nu a avut niciun fotbalist spaniol pe teren la startul partidei.

Prima repriză a fost una liniștită, doar câte un șut trimis pe poartă de fiecare formație. Imediat după reluare, Yeremy Pino a deschis scorul cu un șut din interiorul careului, în ciuda plonjonului la sacrificiu al lui Mendy.

Campioana Europei a ripostat rapid, iar Benzema a egalat în minutul 59, dintr-o lovitură de la 11 metri.

La prima acțiune importantă de la repunere, Alaba a comis și el un henț în interiorul careului, iar Gerard Moreno a readus „Submarinul galben” în avantaj.

Real Madrid, învinsă pe terenul lui Villarreal

Finalul a fost unul pe contre. Real a presat, dar a fost prinsă des pe contraatac. Nu s-a mai înscris, iar madrilenii pierd al doilea meci al sezonului. Rămân cu 38 de puncte, la egalitate cu rivala Barcelona.

Catalanii au meci tare duminică, pe terenul lui Atletico. Villarreal ajunge la 3 victorii consecutive și o egalează pe Atletico pe locul 4.

Caseta meciului Villarreal - Real Madrid 2-1

Clasamentul actualizat din La Liga

Un internațional, prins la aeroport cu 100 kg de cocaină în bagaj!

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”