INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

Visul devenit realitate » Când avea 14 ani, Locatelli i-a scris un mesaj pe facebook lui Ricardo Montolivo » Iată ce i-a spus

foto: Guliver/Getty Images
foto: Guliver/Getty Images

Articol de Adrian Roman - Publicat miercuri, 26 octombrie 2016 16:15

Manuel Locatelli, mijlocaşul în vârstă de 18 ani al celor de la AC Milan, trece prin momente magice alături de gruparea rossonera.

După debutul din acest sezon împotriva Sampdoriei şi golul marcat contra celor de la Sassuolo, Locatelli a dat golul victoriei în meciul disputat împotriva campioanei în exerciţiu din Serie A, Juventus.

Acum 4 ani, noul produs al Milanului a lăsat un mesaj impresionant pentru actualul căpitan al echipei, Riccardo Montolivo, ce va lipsi 6 luni de pe gazon în urma unei rupturi de ligamente suferită la meciul contra reprezentativei Spaniei din preliminariile Campionatului Mondial din 2018, găzduit de Rusia.

Atunci, Locatelli, în vârstă de 14 ani, i-a transmis scris pe facebook lui Montolivo: "Vreau să ajung ca tine". Patru ani mai târziu, tânărul mijlocaş l-a înlocuit pe căpitanul gialorossilor în meciul disputat contra lui Sassuolo, egalând la 3 în minutul 73. În etapa precedentă din Serie A, AC Milan s-a impus împotriva campioanei Juventus, graţie golului superb marcat de Manuel Locatelli în minutul 65.

Astfel, în absenţa lui Montolivo, Locatelli este titularul din linia mediană a echipei antrenate de Vincenzo Montella.

sursa: thesportbible.com

Citește și:
Germanii au văzut noul model Dacia și au făcut toate calculele » Depășește și mașinile electrice
Noutati auto
Germanii au văzut noul model Dacia și au făcut toate calculele » Depășește și mașinile electrice
Filmarea cu accidentul care a șocat România: zboară peste două mașini în intersecție!
Noutati auto
Filmarea cu accidentul care a șocat România: zboară peste două mașini în intersecție!
Amenințări fără precedent la FCSB: „Nu vor să rămână la noi. Vor juca la echipa a doua, cu Recolta Gheorghe Doja și Avicola!”
Superliga
Amenințări fără precedent la FCSB: „Nu vor să rămână la noi. Vor juca la echipa a doua, cu Recolta Gheorghe Doja și Avicola!”
Aventura cu o blondă căsătorită a pus capăt căsniciei cu Ana
Campionate
Aventura cu o blondă căsătorită a pus capăt căsniciei cu Ana
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Profit.ro
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (1)
mihai_luchian
mihai_luchian  •  27 Octombrie 2016, 10:09

Va multumesc pentru acest articol. Sintetizeaza la perfectie esenta vietii, frumusetea ei. Care inca se poate vedea in fotbal cu toate ca din ce in ce mai multi indivizi manati de interese mizere incearca sa il impinga in hazna. Pacat.

Vezi toate comentariile (1)
Comentează