INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  WOLVES - CHELSEA 1-0

FOTO Debut cu stângul pentru Frank Lampard! Chelsea a pierdut la Wolves și rămâne fără victorie în campionat de aproape o lună

Chelsea a pierdut pe terenul lui Wolves, scor 0-1, într-o partidă din runda cu numărul 30 din Premier League. +4   FOTO

Articol de - Publicat sambata, 08 aprilie 2023 18:55 / Actualizat sambata, 08 aprilie 2023 20:38

Frank Lampard a început cu stângul al doilea mandat la cârma echipei de pe Stamford Bridge. Londonezii nu au câștigat nici la Wolves și continuă seria fără victorie în campionat, unde nu s-au mai impus de aproape o lună, de pe 11 martie.

România e 99,99% calificată la Campionatul Mondial de handbal feminin » Grozav și Neagu, spectacol total în fața Portugaliei
PRELIMINARII CM

Chelsea a pierdut la Wolves. Debut cu stângul pentru Frank Lampard

Prima repriză a fost una echilibrată, Chelsea vând 5 ocazii de gol, în timp ce gazdele 4. Cu t astea, „lupii” au fost cei care au dat lovitura în minutul 31, prin Matheus Nunes.

Brazilianul a șutat în colțul stâng al porții lui Kepa Arrizabalaga și a deschis scorul.

Trupa lui Frank Lampard a ieșit de la cabine încrezătoare că poate întoarce soarta meciului. Chelsea a avut 9 ocazii de gol în repriza a doua, însă fără succes.

S-a terminat 1-0 pentru Wolves, formație care este pe 12 în clasamentul Premier League, cu 31 de puncte. Chelsea e doar o poziție mai sus, cu 39 de puncte.

Caseta meciului Wolves - Chelsea 1-0

Clasamentul actualizat din Premier League

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”