INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CHELSEA-WIGAN 1-0

Zece meciuri fără gol pentru Torres, care nu găseşte poarta nici cu Wigan!

Fernando Torres

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 aprilie 2011 00:00 / Actualizat sambata, 09 aprilie 2011 21:22

Chelsea cîştigă, dar cel mai răsunător transfer al anului le este în continuare inutil englezilor. Fernando Torres este la al zecelea meci fără gol în tricoul noii sale echipe, stabilind un adevărat record negativ al carierei sale.

Trupa lui Ancelotti s-a impus cu scorul de 1-0 acasă, cu Wigan Athletic, gol marcat de Malouda în minutul 67, cu un şut cu piciorul stîng din centrul careului.

Torres a fost rezervă, întrînd pe teren în minutul 59, şi s-a remarcat şase minute mai tîrziu, cînd portarul a respins şutul său la colţul lung, din pasa lui David Luiz. În minutul 84 a cerut penalty, însă centralul nu l-a luat în seamă, iar în minutul 88 şutul său din poziţie excelentă, după o lansare a lui Benayoun, a fost respins in extremis de portarul advers.

Chelsea are 58 de puncte şi se află pe locul 3, la 8 puncte de liderul Manchester United, care s-a impus în faţa lui Fulham, 2-0, goluri Berbatov (11) şi Valencia (31).

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”