INTERNATIONAL  »  CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2022 - STIRI  »  PORTUGALIA - GHANA 3-2

FOTO Cât tupeu! Cristiano Ronaldo, sfidat de atacantul Ghanei » Cum a reacționat CR7

Bukari sărbătorește golul marcat Portugaliei/ foto Imago Images +4   FOTO
Bukari sărbătorește golul marcat Portugaliei/ foto Imago Images

Articol de GSP - Publicat joi, 24 noiembrie 2022 20:05 / Actualizat joi, 24 noiembrie 2022 20:46

Portugalia a câștigat cu Ghana, scor 3-2, în prima etapă a grupelor Mondialului din Qatar. Osman Bukari (23 de ani), atacantul dreapta al ghanezilor, a oferit un moment inedit în minutul 89.

Jucătorul legitimat la Steaua Roșie Belgrad a marcat golul doi al africanilor. Lovitură de cap din apropiere, după o centrare perfectă venită din partea stângă.

Japonezii ne dau lecție după lecție » Cum arăta vestiarul după victoria istorică în fața Germaniei + ce mesaj au lăsat
JAPONIA

Bukari l-a sfidat pe Ronaldo în Portugalia - Ghana 3-2

Imediat după ce a băgat mingea în poartă, el s-a bucurat în stilul lui Cristiano Ronado. Căpitanul Portugaliei se afla în acel moment pe bancă, după ce fusese înlocuit cu Goncalo Ramos în minutul 88.

Camerele TV s-au mutat imediat pe CR7, care era vizibil nervos că echipa sa primise gol. A fost surprins în timp ce înjura: „Puta!” (n.r. - La dracu'!)

Cine e Osman Bukari

Osman Bukari joacă la Steaua Roșie Belgrad din iulie, când era transferat de la Gent pentru 3 milioane de euro. Înainte de Gent, a mai jucat la Nantes, Trencin, Accra Lions și Anderlecht U21.

În acest sezon a reușit 7 goluri în 24 de meciuri pentru Steaua Roșie Belgrad în toate competițiile. El este cotat la 5 milioane de euro pe site-ul de specialitate transfermarkt.com.

2 goluriîn 8 meciuri are Bukari la naționala Ghanei

+4 FOTO

Corespondență GSP din Qatar / Cum l-a șocat FIFA pe comentatorul TVR: "Mi-a spus că trebuie să salvăm Planeta"

Teoria conspirației la Campionatul Mondial » Fanii Argentinei au găsit un motiv incredibil pentru înfrângerea cu Arabia Saudită
ARGENTINA - ARABIA SAUDITĂ 1-2