Comentarii (2)
Gru2
Gru2  •  28 Iunie 2026, 11:29

Chiar daca Australia s-a "mutat" in preliminariile asiatice nu este o tara din Asia ... cum Israel nu este, de fapt, din Europa si mai sint exemple ...

doublem.
doublem.  •  28 Iunie 2026, 11:14

Felicitări Africii! Întotdeauna a dat dovadă că acolo există o concurență mare pe locuri, echipele calificate la CM schimbându-se des. Lupta la titlul continental e la fel de strânsă. Africa merita un surplus, poate nu așa de mare. Dar Asia? Unde e concurența in Asia că mergeau mai mereu echipe din același grup de 4-6. De ce a primit atât de multe locuri în plus? Să ne uităm la "partenerii FIFA"? Au avut nevoie de Australia să le crească cota că fără ei aveau procentaj și mai slab... Dacă Australia, Japonia și Coreea de Sud s-ar muta în Oceania nu știu dacă Asia ar mai merita vreun loc la CM.

Comentează