Comentarii (107)
sibelius
sibelius  •  18 Decembrie 2022, 12:34
Postat de paulg40 pe 18 Decembrie 2022, 12:10

De ce trebuie musai sa ai jucatori de culoare la nationala?De ce Israel este in zona Europeana cand ea geografic si rasial este in zona Orientala?

Asa-i ca nu ai citit textul? Avea prea multe litere si lipseau si pozele.

RegeleMihail
RegeleMihail  •  18 Decembrie 2022, 12:18
Postat de utilizator șters pe 18 Decembrie 2022, 12:03

GSP ar trebui sa fie in rand cu modernitatea și să scrie un articol de ce nu are Romania jucători rromi in primul 11. Sunt sigur că sunt mii și mii de Hagi rromi, dar toți suntem rasiști și nu ii vrem, nu? Cam asta e singura explicație. P.s. încă un moment în care propaganda vestică încearcă să dezbine prin niste idei de o creștinătate șocantă

pai, Marin, Coman, Manea, etc. ce sunt?

paulg40
paulg40  •  18 Decembrie 2022, 12:10

De ce trebuie musai sa ai jucatori de culoare la nationala?De ce Israel este in zona Europeana cand ea geografic si rasial este in zona Orientala?

Imparatul_e_gol_pe_YOUTUBE
Imparatul_e_gol_pe_YOUTUBE  •  18 Decembrie 2022, 12:07

Normal ca tanti aia spune ca "a primit doar reactii pozitive". Pt ca orice reactie negativa la *** asta, in SUA, e sinucidere sociala. E ca pe vremuri cand Ceasca credea ca tot boboru il iubeste, ca peste tot ii canta numele si il aplauda cate o ora. Asa si "Expertii in rasism" din vest. Acelasi IQ ca Ceasca, aceeasi origine sanatoasa, aceleasi idei.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

utilizator șters
utilizator șters  •  18 Decembrie 2022, 12:03

GSP ar trebui sa fie in rand cu modernitatea și să scrie un articol de ce nu are Romania jucători rromi in primul 11. Sunt sigur că sunt mii și mii de Hagi rromi, dar toți suntem rasiști și nu ii vrem, nu? Cam asta e singura explicație. P.s. încă un moment în care propaganda vestică încearcă să dezbine prin niste idei de o creștinătate șocantă

sibelius
sibelius  •  18 Decembrie 2022, 11:58
Postat de ando89 pe 18 Decembrie 2022, 10:37

Să scrie doamna și de ai noștri, că nici noi nu avem...

E numai vina lui Coman ca nu avem....

bogat
bogat  •  18 Decembrie 2022, 11:46

Jn articol lung si jncalcit, nu era nevoie de mai mult de un paragraf pentru a spune esenta. Pe de alta parte nu inteleg de ce o persoana ce are origini de culoare ar trebui musai sa fie catalogata asa pentru a-si pastra identitatea. Persoana respectiva e deja altceva si nu vad de ce ar insista sa fie considerat “de culoare” cata vreme el este mai degraba alba. O fi fost politica de albire a tarii, insa pentru mine faptul ca oamenii albi si cei de culoare s-au amestecat intre ei e un semn de tratament egal si integrare sociala. prin asta au ajuns la o societate in care nu se i;tampla cazuri gen Floyd si nu trebuie miscari de protest precum in State unde exista discriminare pe criterii de culoare a pielii.

bl0catu
bl0catu  •  18 Decembrie 2022, 11:34

cat timp nu iti inventezi o problema, nu ai una.....

nicolaeigrecu
nicolaeigrecu  •  18 Decembrie 2022, 11:30

Un studiu interesant, dar nu pentru cei care cred că ”Zece negri mititei” este un roman rasist

Apophis
Apophis  •  18 Decembrie 2022, 11:30

De ce nu are Franța jucători albi la Cupa Mondială? De ce nu are Franța jucători francezi la Cupa Mondială? ????

  • 1
  • •••
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Comentează