Comentarii (11)
Goe1999
Goe1999  •  26 Iunie 2026, 00:37
Postat de proprietarypoet pe 26 Iunie 2026, 00:15

Hm, a venit si a doua greseala: era cat pe ce sa dea 11 metri pt nemti dupa un fault facut de Sane si, mai rau, s-a dus la VAR facand un semn catre ecuadorieni: "Uite, vedeti, ma duc la VAR, n-am nimic cu voi", ceea ce normal ca le-a dat apa la moara (antrenorul ala rocker a si explodat pe banca). Doamna a cam scapat jocul, din pacate. Lipsa de experienta la nivelul asta si de teama in fata unor fotbalisti care stiu toate smecheriile.

Țipete și tăvăleală, la fotbalul feminin nu vezi teatru așa cum fac bărbații ecuadorienii, cascadorii râsului...

cirus11
cirus11  •  26 Iunie 2026, 00:36
Postat de tomaescu pe 26 Iunie 2026, 00:20

Ambele echipe trag la egal care le califica pe amandoua

Germania a castigat grupa de etapa trecuta. Ecuadorul are doar optiunea victoriei. Deci nemtii joaca doar pt frumusetea jocului...

Goe1999
Goe1999  •  26 Iunie 2026, 00:32
Postat de therealreddog33 pe 25 Iunie 2026, 23:54

Da, a fost joc periculos, deși faza a făcut-o frumos Pavlovici. Și a mai fost “faultul” la Kimmich, unde cel din Ecuador a jucat mingea, s-ar fi dus direct pe poarta. Dupa jocul de pana la pauza, Ecuador ar fi meritat să conducă.

E joc "periculos" că n-a ajuns cu capul la minge, i-a luat-o neamțul... Și la penaltiul anulat, teatru ecuadorian după o atingere și după aia țipete și tăvăleală. Ecuadorienii ăștia ar fi buni la "Superliga" că sunt finuți...

tomaescu
tomaescu  •  26 Iunie 2026, 00:20

Ambele echipe trag la egal care le califica pe amandoua

dobrin
dobrin  •  26 Iunie 2026, 00:15
Postat de therealreddog33 pe 25 Iunie 2026, 23:54

Da, a fost joc periculos, deși faza a făcut-o frumos Pavlovici. Și a mai fost “faultul” la Kimmich, unde cel din Ecuador a jucat mingea, s-ar fi dus direct pe poarta. Dupa jocul de pana la pauza, Ecuador ar fi meritat să conducă.

Dulăii și cățelușii de la Mondial: Cum închide VAR-ul ochii la grei

proprietarypoet
proprietarypoet  •  26 Iunie 2026, 00:15

Hm, a venit si a doua greseala: era cat pe ce sa dea 11 metri pt nemti dupa un fault facut de Sane si, mai rau, s-a dus la VAR facand un semn catre ecuadorieni: "Uite, vedeti, ma duc la VAR, n-am nimic cu voi", ceea ce normal ca le-a dat apa la moara (antrenorul ala rocker a si explodat pe banca). Doamna a cam scapat jocul, din pacate. Lipsa de experienta la nivelul asta si de teama in fata unor fotbalisti care stiu toate smecheriile.

Van_Basten_12
Van_Basten_12  •  26 Iunie 2026, 00:11

Intrebati-l pe nea Gigi! Dar nu cand e la Buggy Bar-ul cu turle aurite ca nu mai ajunge deloc in rai.

dobrin
dobrin  •  26 Iunie 2026, 00:08

Cum a fost posibil?! Fabula Mondialului: Fault de „dulău” trecut cu vederea, „cățelușii” taxați la orice atingere

usernoname
usernoname  •  25 Iunie 2026, 23:56

Nu vreau sa fiu misogin...

therealreddog33
therealreddog33  •  25 Iunie 2026, 23:54

Da, a fost joc periculos, deși faza a făcut-o frumos Pavlovici. Și a mai fost “faultul” la Kimmich, unde cel din Ecuador a jucat mingea, s-ar fi dus direct pe poarta. Dupa jocul de pana la pauza, Ecuador ar fi meritat să conducă.

  • 1
  • 2
Comentează