Comentarii (5)
opinez
opinez  •  28 Iunie 2026, 10:19

Stiau si ei (iranienii) ca nu au sanse. Spectacolul lumii de azi e grotesc. De fatada toata lumea e politicoasa si ‘lupta’ pentru ‘dreptate’, ‘onestitate’ etc Dar in spatele usilor inchise se lucreaza la butoane. Iar pentru opinia publica se gasesc influenceri care sa ne explice de ce a fost offside, de ce e ok ca arbitrul sa prelungeasca, orice se explica de fapt. Inca un meci al Iranului in State era o lovitura pentru MAGA. Adica aia bombardati, nasoi, rai etc sunt in stare sa se califice. By the way regimul din Iran e pistol cu apa fata de ala din Algeria. Dar la Alger se dau gazele cui trebuie.

proprietarypoet
proprietarypoet  •  28 Iunie 2026, 10:19
Postat de parpalache pe 28 Iunie 2026, 09:13

A ratat calificarea dupa„o serie ciudata de evenimente”?Având in vedere brutalitatea autoritaților americane care i-au tratat ca pe niște posibili teroriști,se cam explica de ce VAR le-a anulat golul in prelungirile meciului cu Egipt,sau de ce arbitrul a prelungit meciul cu Austrie- dincolo de cele 5 minute pentru„pauza de hidratare”-pâna a egalat Austria...„evenimentele” alea se cam explica!Dar asta nu scuza pe mult laudatul Taremi, care-dupa ce ca nu prea s-a vazut in cele trei meciuri-a mai ratat și acel penalty!

Pai si ai fi vrut sa fie incalcat regulamentul jocului de fotbal la golul ala? Ca a fost offside clar, ce e de discutat acolo!?

doublem.
doublem.  •  28 Iunie 2026, 09:59
Postat de Shynee pe 28 Iunie 2026, 09:27

A marcat Austria in min 96, desi arbitrul acordase doar 4 min de prelungire.

Trebuia prelungit. Algeria făcuse 3-2 în minutul 90+3 și bucuria de după gol se cronometrează. Ultimul minut rămas trebuia jucat. E acoperit arbitrul.

Shynee
Shynee  •  28 Iunie 2026, 09:27

A marcat Austria in min 96, desi arbitrul acordase doar 4 min de prelungire.

parpalache
parpalache  •  28 Iunie 2026, 09:13

A ratat calificarea dupa„o serie ciudata de evenimente”?Având in vedere brutalitatea autoritaților americane care i-au tratat ca pe niște posibili teroriști,se cam explica de ce VAR le-a anulat golul in prelungirile meciului cu Egipt,sau de ce arbitrul a prelungit meciul cu Austrie- dincolo de cele 5 minute pentru„pauza de hidratare”-pâna a egalat Austria...„evenimentele” alea se cam explica!Dar asta nu scuza pe mult laudatul Taremi, care-dupa ce ca nu prea s-a vazut in cele trei meciuri-a mai ratat și acel penalty!

Comentează