Comentarii (15)
MaxiP07
MaxiP07  •  22 Iunie 2026, 17:17
Postat de Catavencu2 pe 22 Iunie 2026, 12:24

pun pariu ca esti poreclit ganditorul, numai tu si Becali mai puteti scoate asa ineptii

Eu sunt inept tot timpul, dar le mai nimeresc. Altii sunteti extrem de abili, dar se dovedeste ulterior ca sunteti pe langa subiect. Ma anunti cand se califica Capul Verde, Curacao, Haiti, Panama, Iran, Irak, Uzbekistan in saisprezecimi. De fapt, ma anunti daca se califica macar una din ele. Romania a trecut de grupe la ultima participare la un turneu final.

Catavencu2
Catavencu2  •  22 Iunie 2026, 12:24
Postat de MaxiP07 pe 22 Iunie 2026, 11:48

Asa ati zis si inainte de meciul cu Ucraina, ca nu facem punct. Echipele alea se inchid tot meciul si scot cate un punct eroic, iar niste echipe blocate intr-o gandire complet neconstructiva nu sunt in stare sa le bata. Hai sa lasam deoparte Romania. Diferenta e ca Haiti si Curacao pot face cate un punct eroic, dar nu pot lega meciurile. In schimb Italia venea, se facea de ras cum fac astia un meci, apoi insa chiar iti scoteau Franta sau Spania prin optimile de finala. Dar faptul ca astora le iese antijocul contra unor mari echipe complet incapabile... nu ma da pe spate, nu sunt echipe bune. Oricum vor iesi toate inca din faza grupelor.

pun pariu ca esti poreclit ganditorul, numai tu si Becali mai puteti scoate asa ineptii

MaxiP07
MaxiP07  •  22 Iunie 2026, 11:48
Postat de Catavencu2 pe 22 Iunie 2026, 01:30

Capul Verde - Uruguay 1-0 , astia dorm, dar apropo, unde-s aia care nu incapeau de Capul Verde, Curacao si alte nationale? astia joaca cum n-a jucat Romania de la meciul cu Ucraina, ma-ndoiesc ca Romania facea mai multe puncte decat Turcia

Asa ati zis si inainte de meciul cu Ucraina, ca nu facem punct. Echipele alea se inchid tot meciul si scot cate un punct eroic, iar niste echipe blocate intr-o gandire complet neconstructiva nu sunt in stare sa le bata. Hai sa lasam deoparte Romania. Diferenta e ca Haiti si Curacao pot face cate un punct eroic, dar nu pot lega meciurile. In schimb Italia venea, se facea de ras cum fac astia un meci, apoi insa chiar iti scoteau Franta sau Spania prin optimile de finala. Dar faptul ca astora le iese antijocul contra unor mari echipe complet incapabile... nu ma da pe spate, nu sunt echipe bune. Oricum vor iesi toate inca din faza grupelor.

MaxiP07
MaxiP07  •  22 Iunie 2026, 11:43
Postat de rva4 pe 22 Iunie 2026, 09:42

In primul rand iranienii merita toate laudele si felicitarile pentru evolutiile lor! Vin din plin razboi, sunt pur si simplu batjocoriti prin tratamentul oribil la care sunt supusi: evacuare in afara SUA imediat dupa fiecare meci, sosirea in orasul unde disputa meciul cu cel putin o zi intarziere fata de programul normal, rezultand oboseala, lipsa antrenamente, acomodare, lipsa a o parte din staff, neprimit in SUA, etc. In al doilea rand, Belgia ramane, cum am tot spus, plina de mari vedete super-platite la mari echipe, dar nule la Nationala.

Kevin de Bruyne, "cel mai bun mijlocas din istoria Premier League". Ca sa nu ne mai tot miram si sa consideram mari surprize toate rezultatele de la Cupa Mondiala.

Todor
Todor  •  22 Iunie 2026, 11:26

Cu două limbi, de curînd, în orașe, mai multe, Belgia nu e o țară. E mai degrabă o corporație. Fără a scădea meritele persanilor totuși echipa din Belgia a fost mai bună. Au atacat și-n 10. Dar, desigur, fotbalul se joacă pe goluri.

rva4
rva4  •  22 Iunie 2026, 09:42

In primul rand iranienii merita toate laudele si felicitarile pentru evolutiile lor! Vin din plin razboi, sunt pur si simplu batjocoriti prin tratamentul oribil la care sunt supusi: evacuare in afara SUA imediat dupa fiecare meci, sosirea in orasul unde disputa meciul cu cel putin o zi intarziere fata de programul normal, rezultand oboseala, lipsa antrenamente, acomodare, lipsa a o parte din staff, neprimit in SUA, etc. In al doilea rand, Belgia ramane, cum am tot spus, plina de mari vedete super-platite la mari echipe, dar nule la Nationala.

Todor
Todor  •  22 Iunie 2026, 09:18

Dac-am întrebat gugălu' cît cântărește Lukaku mi-a zis că 93 de kile și 1,91 înălțime. Desigur nu minte. n-am văzut eu bine. Cum nici statisticile, nici articolele, nici comentatorii. Vorba lui Eminescu (adaptată): A fi? Nebunie și tristă și goală/Statistica minte, gazeta te-nșeală/Ce-un secol ne zice ceilalți o deszic/Decât un vis sarbăd, mai bine nimic. PS Mulțumim lui QED777 că ne-a amintit ce-am fost și ce-am ajuns.

kinkonro
kinkonro  •  22 Iunie 2026, 01:33

Iranul se va califica. Așteptăm cu interes Iran vs SUA.

Catavencu2
Catavencu2  •  22 Iunie 2026, 01:30

Capul Verde - Uruguay 1-0 , astia dorm, dar apropo, unde-s aia care nu incapeau de Capul Verde, Curacao si alte nationale? astia joaca cum n-a jucat Romania de la meciul cu Ucraina, ma-ndoiesc ca Romania facea mai multe puncte decat Turcia

Catavencu2
Catavencu2  •  22 Iunie 2026, 01:12

arbitrii is mai ceva ca Robin Hood, fura ca-n codru doar ca de la saraci si dau la bogati...golul a fost perfect valabil in acest meci

  • 1
  • 2
Comentează