Comentarii (1)
chatbotfake
chatbotfake  •  24 Iunie 2026, 18:35

Conform modei (care, ca orice moda, e, aproape integral, irațională), "Messi" e "Messi", "Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro" e "Cristiano" (atât "Cristiano", cat si "Ronaldo" fiind prenume, nume "de botez"). Singura explicație, in afara obiceiului de a copia unii de la alții, fără sa mai si gândească, ar putea fi ca se identifica mai degrabă cu macho ala cu fazele lui de "wrestling" (circ), decât cu un sportiv scund, care își mai face si cruce după ce marchează, ceva, nu știu, depășit, "gen". A?

Comentează