INTERNATIONAL  »  CFR CLUJ - INTER MILANO  »  CFR CLUJ - INTER

FOTO Decizie corectă a asistentului la golul lui Inter Milano!

Articol de GSP - Publicat joi, 21 februarie 2013 00:00 / Actualizat joi, 21 februarie 2013 20:36

CFR Cluj a acuzat că golul primit în minutul 22 a fost din ofsaid, dar reluările confirmă decizia asistentului.

Clujenii au început mai ofensiv returul din această seară şi chiar au avut o ocazie mare de a deschide scorul. Speranţele ardelenilor s-au destrămat însă la mijlocul reprizei cînd Guarin a îndeplinit o simplă formalitate după o pasă primită de la Palacio.

Defensiva lui CFR a fost vehementă la adresa asistentului Piotr Sadczuk, dar reluările TV au dat dreptate polonezului, Palacio fiind cel mult pe linie cu Ivo Pinto.

Pentru a se califica mai departe, CFR trebuie să marcheze de 4 ori, fără să mai primească vreun gol.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”