INTERNATIONAL  »  CM 2010  »  CM 2010

Vezi lotul Spaniei pentru Mondial!

Articol de GSP - Publicat luni, 10 mai 2010 00:00

Vicente del Bosque a făcut public lotul campioanei europene pentru Africa de Sud. Acesta este lotul preliminar de 30 de jucători, din care vor rămîne 23 pe 1 iunie cînd vor fi comunicate componenţele finale ale formaţiilor.

Spania:

Portari: Iker Casillas(Real Madrid CF), David De Gea (Atlético Madrid), Diego López (Villarreal), Pepe Reina (Liverpool), Víctor Valdés (FC Barcelona)

Fundaşi: Raúl Albiol (Real Madrid), Alvaro Arbeloa (Real Madrid), César Azpilicueta (Osasuna) Joan Capdevila (Villarreal), Carlos Marchena (Valencia), Gerard Piqué (FC Barcelona) Carles Puyol (FC Barcelona), Sergio Ramos (Real Madrid)

Mijlocaşi: Xabi Alonso (Real Madrid) Sergio Busquets (FC Barcelona) Francesc Fabregas (Arsenal ) Andrés Iniesta (FC Barcelona) Javi Martínez (Athletic) Marcos Senna (Villarreal) David Silva (Valencia) Xavier Hernández (FC Barcelona)

Atacanţi: Santi Cazorla (Villarreal), Jesús Navas (Sevilla), Juan Mata (Valencia CF), Pedro (FC Barcelona), Dani Güiza (Fenerbache SK), Fernando Llorente (Athletic Club),Alvaro Negredo (Sevilla FC), Fernando Torres (Liverpool FC), David Villa (Valencia CF)

Vicente del Bosque a făcut public lotul campioanei europene pentru Africa de Sud. Acesta este lotul preliminar de 30 de jucători, din care vor rămîne 23 pe 1 iunie cînd vor fi comunicate componenţele finale ale formaţiilor.

Spania:

Portari: Iker Casillas(Real Madrid CF), David De Gea (Atlético Madrid), Diego López (Villarreal), Pepe Reina (Liverpool), Víctor Valdés (FC Barcelona)

Fundaşi: Raúl Albiol (Real Madrid), Alvaro Arbeloa (Real Madrid), César Azpilicueta (Osasuna) Joan Capdevila (Villarreal), Carlos Marchena (Valencia), Gerard Piqué (FC Barcelona) Carles Puyol (FC Barcelona), Sergio Ramos (Real Madrid)

Mijlocaşi: Xabi Alonso (Real Madrid) Sergio Busquets (FC Barcelona) Francesc Fabregas (Arsenal ) Andrés Iniesta (FC Barcelona) Javi Martínez (Athletic) Marcos Senna (Villarreal) David Silva (Valencia) Xavier Hernández (FC Barcelona)

Atacanţi: Santi Cazorla (Villarreal), Jesús Navas (Sevilla), Juan Mata (Valencia CF), Pedro (FC Barcelona), Dani Güiza (Fenerbache SK), Fernando Llorente (Athletic Club),Alvaro Negredo (Sevilla FC), Fernando Torres (Liverpool FC), David Villa (Valencia CF)

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
România frânează Hornbach
Profit.ro
România frânează Hornbach
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (26)
 •  12 Mai 2010, 13:10
Postat de pe 11 Mai 2010, 19:14

Ce sa faca ma cu raul care a dat 5 goluri tot sezonul si a fost doar rezerva :| . Ma mir cum de nu a prins lotul Bojan care in ultimele etape a fost titular in fata lui ibrahimovic si a dat si multe goluri ... Eu zic ca Bojan trebuia sa fie in lot,chiar daca e tanar si nu are experienta ...Trebuia sa-l ia in locul lui Guiza !

Un campionat mondial nu se compara cu UCL unde parerea mea e ca RAUL ar fi trebuit adus si nu ca sa joace titular.

 •  12 Mai 2010, 13:03
Postat de flafy pe 10 Mai 2010, 22:19

bah frate inteleg ca vreti sa il vedeti pe raul poate la ultimul sau turneu dar uitati-va si voi la lista cu atacantii spaniei...dar totusi cred ca macar convocat ar fi trebuit sa fie...pt ca a fost un mare atacant oricum titular nu avea sanse..

Trebuia sa fie adus nu neaparat sa joace doar sa fie in lot cum o sa fie si Ronaldo la Brazilieni(la un moment dat era convocat nu stiu daca mai e) si cum ar fi fost Beckham la englezi.

 •  11 Mai 2010, 19:14

Ce sa faca ma cu raul care a dat 5 goluri tot sezonul si a fost doar rezerva :| . Ma mir cum de nu a prins lotul Bojan care in ultimele etape a fost titular in fata lui ibrahimovic si a dat si multe goluri ... Eu zic ca Bojan trebuia sa fie in lot,chiar daca e tanar si nu are experienta ...Trebuia sa-l ia in locul lui Guiza !

Vezi toate comentariile (26)
Comentează