INTERNATIONAL  »  CM 2014  »  CHILE - AUSTRALIA 3-1

Arturo Vidal, menisc vital » Mijlocaşul lui Juventus s-a enervat după ce a fost schimbat în meciul cu Australia, 3-1

Articol de GSP - Publicat duminica, 15 iunie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 14 iunie 2014 22:58

Arturo Vidal, 27 ani, a avut o ieşire nervoasă după ce a fost schimbat în minutul 60.

Revenit după o operaţie la menisc, Vidal a avut un debut greoi la Cupa Mondială şi nu a putut duce la capăt partida cu Australia. Vizibil deranjat de durerile la genunchi, mijlocaşul lui Juventus a fost nevoit să părăsească terenul cu o jumătate de oră înainte de final.

Frustrat, Vidal le-a oferit colegilor scena serii, în momentul în care a luat la şuturi sticlele cu apă din jurul băncii de rezerve. Jurnaliştii italieni l-au declarat pe mijlocaş cel mai slab jucător al sud-americanilor.

Chile nu a avut tocmai o misiune uşoară cu australienii. După un început furtunos cu două reuşite, Sanchez (12) şi Valdivia (14), chilieni au făcut pasul înapoi şi "cangurii" au preluat controlul partidei.

Golul lui Cahill (35) nu a fost de ajuns şi sud-americanii au mai lovit o dată în minutele de prelungire, Beausejour (92).