Alte știri din fotbal
A gafat în derby, iar Rapid l-a cedat definitiv în Liga 2!
0
Farul și Csikszereda, eșecuri cu echipe din Bulgaria și Croația în amicale
0
Rapid, egalată de Kosice la ultima fază » Vulturar a înscris de la 60 de metri
3
Gest sfidător făcut de jucătorii Craiovei la debutul în preliminariile Ligii Campionilor
9
Știri din fotbal internațional
Șoc în Brazilia » Neymar ia în considerare să se retragă definitiv din fotbal
0
„Fiu de c***ă” » Scandalul dintre Mbappe și senatoarea din Paraguay capătă proporții: „I-am scris, să vedem dacă știe să citească”
0
La două săptămâni după ce a declarat că vrea să revină în România, Florin Motroc a semnat cu noua echipă
0
Chelsea și-a prezentat oficial transferul de 47 de milioane de euro!
0
Lifestyle
Le mai recunoști? Fostele prezentatoare ale știrilor sportive au atras toate privirile la evenimentul lui Cătălin Botezatu
7
La 85 de ani, fostul șef al Federației se iubește cu o artistă de 32 de ani: „Sunt respectată, mă simt fericită”
35
Gestul unui influencer american într-un hotel din Lacul Como a șocat Italia: „Gata, ajunge, e nebunie”
0
Fără milă » Cristiano Ronaldo, ținta meme-urilor după eliminarea Portugaliei de la Mondial
10
Donald Trump a anunțat cel mai important ajutor militar acordat de el ...
Libertatea
Tulburarea neștiută de care suferă Matt Damon. Dieta severă pentru filmul ...
Adevărul
Arena din România pe care a jucat Arsenal a ajuns o junglă!
GSP SPECIAL
Mărturia unei foste lucrătoare în azilele lui Viorel Pașca: „Au fost și ...
Libertatea
Cum dupa 23 de ani?au mai jucat in alte preliminarii,pt euro 2000 daca nu ma insel.si nu a murit nimeni
Cum sa scrieti asa ceva, ca acel razboi a plecat de la acel meci de fotbal ?! Chiar nu aveti habar de nimic ?! Haosul de la acel meci a venit pe fondul miscarii croatilor catre independenta si poate fi simbol al inceputului acestei miscari, dar atat si nimic mai mult ! Documentati-va, mama ei de treaba !
Sunt cateva limbi vechi care au influente pe tot mapamondul. De ex persana. Am avut niste clienti din Iran si am ramas surprins sa descopar cateva cuvinte din conversatia lor (ce le folosim si noi dar cu alt inteles). Una este sa vb cu accent, si alta este sa ai diferente morfosintactice. Eu la asta m-am referit. :)
Era pt un agramat cu 2 comenturi la activ, dar i-au sters astia jumatate din ele. :))
Tu mai bine ai pune mana pe carte si uita de limbi straine. Tu ai citit ce ai scris? :))
Serios? Pai primele comune din Romania sunt atestate de prin sec 11-12, asta inseamna ca nu avem treaba unii cu altii?
Eu nu sunt sârb dar vorbesc sârbește și mi-a fost dificil să ințeleg ce spune cu un croat ! Bosniaci se aseamănă cu sârbii la vorbit doar că ăia vorbesc cu dialect ! De ex : un sârb spune levo (dreapta) iar un bosniac spune lievo . Muntenegrenii vorbesc 95 % sărbește !
Aici scandal ... nu noi cu ungurii :))
Uite-te la el. Bai desteptule, astia si in secolul 9 AD nu aveau legatura unii cu altii. Ce prostii tot vorbesti acolo?
Stiu, doar ca nici limba nu se aseamana. Cumnatul meu este croat, deci stiu cate ceva despre ce se intampla in zona..
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.