Alte știri din fotbal
Nu vine prima victorie în Elite League! România U20, învinsă în Elveția
1
Gâlcă a primit întăriri în atac la Rapid
0
România U18 revine in extremis cu Danemarca, la Clinceni, și promovează în Liga A pentru calificarea la European!
2
Mirel Rădoi n-a ținut cont » Feblețea lui MM Stoica a dispărut de la FCSB!
0
Știri din fotbal internațional
La asta nu se așteptau! Cum i-au întâmpinat kosovarii pe turci, înaintea barajului: „Ați achitat datoria în 1999”
0
Campanie împotriva antrenorului dorit de Tottenham: „NU! Tot progresul ar fi compromis”
0
Napoli a reacționat dur după absența nemotivată a lui Romelu Lukaku: „Va suporta consecințele de rigoare!”
0
Campioana lumii, zguduită de un scandal imens! Procurorii consideră că au suficiente dovezi
2
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
3
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
7
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Eleva de 15 ani care a împrăștiat în 1987 bilețele cu „Jos Ceaușescu”: „Mi ...
Libertatea
Ultimul fluier pentru Il Luce. Mircea Lucescu se retrage de la națională de ...
Adevărul
„Minciuni!” » Replica Monicăi Iacob-Ridzi, după primul episod al ...
GSP SPECIAL
Inspectorii ANAF au confiscat 68,93 de milioane de la o casă de schimb ...
Libertatea
Lui Timarhac ii era adresat acest mesaj.
Stii cum e? La noi se ciordeste pubela si ramane gunoiul.
E lasa sa nu exageram totusi. Japonezii ar fi curatat si daca pierdeau si daca ar fi castigat, e normal la ei pe stadioane sau in sali. Nu uitati ca sunt singura natie din lume care are ca standard in apartamente toalete inteligente cu dusulet pentru fund si pasarica si cu colac incalzit. Asta spune multe.
ma uit la mare la noi, la campinguri sau locuri in care se strange lumea ad hoc pentru a petrece si ma ingrozesc cand vad cata mizerie se lasa in urma (in multe locuri ma bucur ca autoritatile fac rapid curat, dar trebuie sa pastram noi sa nu se ajunga la asa ceva)...atatea cosuri si pubele sunt si la mare din 5 in 5 m, dar in schimb e plina plaja de peturi, hartii, chistoace sau mai stiu eu ce....normal ar fi, ca fiecare sa aiba cate o punga la el si cand pleaca isi faca curat pe portiunea unde a stat si apoi arunca la gunoi, ce e asa greu? sper sa ne civilizam si noi
Durerea e ca la noi nu gasesti cosuri de gunoi. :-)))))
Pai ii lauda cativa pe GSP, E MULT PREA PUTIN. Iesi doar din casa si te convingi. Eu daca imi desfac un pachet de tigari, merg cu bucatica aia de hartie in mana pana dau de un cos de gunoi. M-am obisnuit cu asta, cumva nu pot sa arunc pe jos ceva. Simt de parca s-ar uita urat toata lumea la mine, parca ma vad toti, si ma deranjeaza. Cand toti vor simtii asa, atunci va disparea si gunoiul se pe strazi.
ai dreptate nu reiese din roman ca aveau o cultura a curateniei de milenii, eu am intuit-o avand in vedere nivelul evoluat la care erau din acest punct de vedere in 1600 cand incepe sa aiba loc actiunea din roman....dar sunt destule atestate despre dinastiile Shogunilor (au fost 7 generatii) si a istoriei lor care confirma dezvoltarea lor ampla educationala si culturala, inca de la inceputul primului mileniu.
A, bine ca mi-ai zis. :-)
Cine rade de ei? Am vazut in mare parte numai comentarii de laude pe aici.
Dar vezi ca punga trebuie sa o arunci la gunoi, nu trebuie sa o lasi impreuna cu paharul sub scaun. :)
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.