INTERNATIONAL  »  CM 2014  »  BRAZILIA - GERMANIA

FOTO şi VIDEO Coşmar la Belo Horizonte! Germania a scris istorie după ce a umilit Brazilia, scor 7-1

Articol de GSP - Publicat miercuri, 09 iulie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 09 iulie 2014 02:07

Germania a făcut instrucţie cu Brazilia după ce a înscris de 7 ori într-un meci de coşmar făcut de Selecao!

Muller, Klose, Kroos de două ori şi Khedira au făcut ca în minutul 29 tabela să arate 5-0 în dreptul nemţilor.

VEZI LIVETEXT PARTIDA!

VEZI VIDEO GOLURILE PARTIDEI!

Atît avea să fie şi la pauză. În cea de-a doua repriză nemţii s-au mai relaxat însă chiar şi aşa au mai punctat de două ori, prin Schurrle. Oscar a înscris golul de onoare al brazilienilor în minutul 90.

Echipele de start:

Brazilia: Julio Cesar - Maicon, Dante, David Luiz, Marcelo - Fernandinho, Luis Gustavo - Hulk, Bernard, Oscar - Fred

Germania: Neuer - Lahm, Boateng, Hummels, Howedes - Schweinsteiger, Khedira - Muller, Kroos, Ozil - Klose

Mondial special pe GSP.ro » Intră ACUM în cea mai spectaculoasă secţiune de pe site: meciuri live, statistici, infografii

Lovitură dură pentru Dinamo în mercato » „Câinii” au fost blocați, jucătorul semnează contractul în Superligă

„Oltenia” din Munchen » „În urmă cu 10-15 ani, totul era mai bine în Germania! Acum, viața e la fel ca în România”

Leonard Doroftei explică cum a slăbit 20 de kilograme într-un timp record: „Alcoolul schimbă vieți. Am avut un moment în care am luat-o razna”