Alte știri din fotbal
Sicriul lui Mircea Lucescu, depus azi și mâine la Arena Națională » Imagini și informații de la stadion + Când are loc înmormântarea
27
La priveghiul lui Lucescu, Gheorghe Hagi, cu vocea tremurândă: „Cel mai mare din toate timpurile!”
0
Ioan Andone, discurs la catafalcul lui Mircea Lucescu: „Avea așa o stare care-ți transmitea că omul ăsta nu poate muri”
0
Ionuț Lupescu, mesaj sfâșietor la priveghiul lui Mircea Lucescu: „I-am avut pe tata, nea Mircea și nea Cornel Dinu. A rămas doar unul”
0
Știri din fotbal internațional
Braga - Betis în sferturile Europa League
0
După ce a fost condamnat la închisoare, fostul jucător al lui Manchester City a pierdut casa lui Cristiano Ronaldo și 11,5 milioane de euro
0
Serie A, mesaj în limba română după decesul lui Mircea Lucescu: „Suntem alături de familia îndurerată”
0
Revoltă pe Anfield! Fanii lui Liverpool amenință cu proteste după scumpirea biletelor: „Dacă vocile suporterilor nu sunt ascultate, ne vom face simțită prezența”
0
Lifestyle
Averea lui Mircea Lucescu: fotbal, afaceri imobiliare și cele două companii la care avea acțiuni pe Bursă
5
Prezentatoarea s-a afișat cu fotbalistul mai tânăr cu 11 ani și a „rupt” Internetul: „Genul de dragoste...”
2
Gluma lui Gabi Torje, după ce l-a văzut pe Ilie Bolojan la câțiva metri de el: „Nu știu dacă am voie să spun”
18
Un studiu îmbucurător: obiceiul simplu prin care se reduce riscul de demență sau Alzheimer
0
Suma infimă pe care ANAF a recuperat-o din prejudiciul rezultat din 12 ...
Libertatea
Coșmar de Crăciun: o fetiță de 7 ani, ucisă de livratorul care îi adusese ...
Adevărul
Ilie Dumitrescu și-a amintit ultima discuție cu Mircea Lucescu, care a avut ...
GSP SPECIAL
Cine sunt chiriașii eterni din ambasadele din Africa pentru care plătesc ...
Libertatea
desi subiectul este offtopic: pe mine nu, poate pe tine. eu postez opinii personale, ca multi altii. si cam atat. e drept, scriu cam de multi ani pe aici (desi am avut si 2 pauze lungi), de multe ori ma plictisesc si poate ca acest timp irosit pe aici as putea sa il folosesc mult mai bine in scopuri personale ceva mai nobile. poate da, poate nu. pasiunea pentru fotbal invinge de fiecare data, deocamdata. si, deocamdata inca mai postez. o sa apreciez momentul final eu insumi, la timpul potrivit.
Scolari este un antrenor care si-a demonstrat valoarea. Problema este ca a fost reales selectioner dupa ce aceasta valoare i-a expirat. Pur si simplu, omul era depasit. Si pentru ca era depasit, a ales cea mai simplista strategie cu putinta, plecand si de la o premisa eronata. A ales o vedeta-rege( Neymar- una careia i-a exacerbat valoarea) subordonandu-i o gloata de mijlocasi si atacanti- pioni care sa o puna in valoare. Cu alte cuvinte, l-a visat pe Neymar un soi de Maradona'86. Complet gresit. "Locotenentul" Valdano era cu cateva clase peste "regele" Neymar. Mijlocasi si atacanti mai primitivi tehnic ca acum nu a avut Brazilia niciodata! Eric al nostru e mai bun ca or
Te-au angajat astia pe post de cronicar?
nu am facut altceva decat sa relatez cateva dintre miile de reprosuri de care are parte cel mai nefericit antrenor din istoria Selecao, mofleo.
Individul cu pricina e un fel de Giovanni de la noi, nemultumit ca nu sunt la lot jucatorii impresariati de el. Daca ai senzatia ca hienele astea isi vad altceva decat propriul interes inseamna ca ai imbatranit degeaba.
mai pune pe lista aia cafu, robert carlos, gilberto silva, denilson, juninho, edmilson, roque jr, etc! ala era un dream team, la fel de frumos probabil precum era si echipa francezilor in 1998! a avut scolari merit la acea cupa mondiala la fel de mult cat a avut si del bosque la cea a spaniolilor, adica zero. faptul ca e un antrenor slab, asta nu surprinde pe nimeni. faptul ca germania era clar favorita, de asemenea. scorul este totusi prea dur, chiar fara cei mai buni doi jucatori ai tai pe teren - si scorul este numai vina antrenorului!
La noi este la fel. Ai facut un contract" super " cu nasu , esti pe viata, nu te pot da afara ca falimentezi FRF, primesti si prima daca te bat acasa turcii. Noi suntem cei care i-am invatat pe brazilieni, nu-i asa ???!!!
nu doar ribeiro ii cere socoteala, foarte multe personalitati ale fotbalului brazilian i-au reprosat ca 4 ani a a mimat activitatea de selectioner, neformand un lot capabil sa lupte pentru hexacampeao, in fata propriului public. altii reproseaza nu doar grave erori in selectie si ca nu a investigat deloc aria potentialilor selectionabili, dar si faptul ca a acaparat Selecao si si-a facut o reclama proprie, de fapt vreo 4, cu care a castigat sume impresionante. o globo, o jogo, etc i-au amintit publicului brazilian si conflictele dintre scolari si vedetele cu care Selecao a cucerit pentacampeao in 2002, dupa tentativa lui scolari de a-si aroga toate meritele.
Brazilienii joaca de decenii fotbal european, tacticizat, prudent, care are ca scop final 3 puncte si nu spectacolul fotbalistic. S-au tradat singuri, au renuntat la armele lor de baza,si acum platesc pretul unei negari de sine; tehnica individuala , sclipirile de moment ale jucatorilor, pasele riscante dar geniale au fost atuurile Braziliei si numai asa sint in masura sa surprinda echipe de talia Germaniei. Sa incerci sa invingi Germania cu propriile ei arme e naiv si probabilitatea de a avea success e ZERO!! Trebuie sa inceapa sa joace iar ce stiu ei mai bine, si in loc sa-l bage pe Fred in teren, mai bine il luau pe Dintzos! Cel putin se merita cheltuiala!
parca l-a descris pe pitzy :))))))))
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.