Alte știri din fotbal
Cristiano Bergodi revine ca adversar în Giulești: „Cireașa pe tort” » Cum pune presiune pe jucătorii lui U Cluj
0
Ovidiu Sabău, înainte de Rapid - U Cluj: „Au făcut meciuri bune în Giulești când eram eu antrenor” » Sfat pentru ardeleni
0
Amenzi usturătoare după Dinamo - Petrolul: „4 sancțiuni doar pentru organizatori”
0
Ioan Varga are mare încredere că Pancu o va duce pe CFR Cluj în play-off » Ce spune despre transferul lui Slimani la Petrolul: „Fără îndoială”
0
Știri din fotbal internațional
Liverpool - Newcastle, derby-ul etapei 24 din Premier League » Echipele probabile + cote
0
Leeds - Arsenal, în etapa 24 din Premier League » Echipele probabile
0
Ciro Immobile, negocieri avansate cu Paris » Anunțul lui Fabrizio Romano
0
Record secular pentru Lazio » „Olimpico” a arătat ca în pandemie după boicotul tifosilor biancocelesti!
0
Lifestyle
Nu e glumă! Iubita numărului 9 ATP a câștigat mai mulți bani decât tenismenul la Australian Open
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
12
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
Gardul de la Palatul Parlamentului va fi demolat: „Bani aruncați pe geam. ...
Libertatea
Autostrăzile A7 și A8, integrate în planurile NATO. Detalii despre ...
Adevărul
Locul unde „Pantera” Daniel Pancu este la loc de cinste, iar Mircea Lucescu ...
GSP SPECIAL
„Nu înțelegeți cât de prost este Trump”. Detalii din corespondența privată ...
Libertatea
Si daca se termina 0-0 ?
Bai unde ati invatat fotbal ma? eu stiu ca la egalitate absoluta merge mai departe echipa cea mai bine clasata in clasamentul FIFA si cred ca asta e nigeria.
Mai bine mai joaca odata intre ele
Perfect adevarat.
cred ca mai bine s-ar desemna prin lovituri de la 11m intr-o zi stabilita de comun acord cu aceeasi arbitrii. atunci toti jucatorii sunt odihniti si oricum intervine un element din fotbal si nu norocul. ca doar nue o tragere loto...nu?
sunteti de toata jena.... pe atunci se calificau 2 echipe din grupe si cele mai bune 4 echipe de pe locul 3 ca si in 1994 de alffel , asa ca avand aceiasi linie de clasament intre Olanda si Irlanda s-a tras la sorti doar pozitia finala in cadrul grupei(locul 2 sau 3) pt a stabili adversarii din optimi,...asa am nimerit noi cu Irlanda si Germania cu Olanda(a marcat Bhreme un gol din unghi a la Hagi). poate credeti ca mint insa mi aduc aminte perfect acest mondial desi aveam doar 10 ani, fiind si primul televizat ,mai ales ca cazuse si CEAUSESCU! A fost cel mai frumos turneu final posibil,mai ales imnul cantat de Gianna Nanini
M-am uitat pe Wikipedia. In 1990, se calificau echipele de pe primele 2 locuri plus cele mai bine clasate echipe de pe locul 3 din grupe. Olanda si Irlanda s-au calificat impreuna, tragerea la sorti s-a facut numai pt a vedea care merge de pe locul 2 (a fost Irlanda) si care din postura de loc 3. Sincer nu cred ca se va ajunge ca Nigeria/Iran sa fie trase la sorti. Sper ca Bosnia sa vrea sa iasa cu capul sus din competitie si sa nu se razbune pe Nigeria facand blat cu Iran. Eu zic ca Argentina si Bosnia bat maine, iar Argentina si Nigeria se califica.
De data asta au nimerit-o. A fost grupa de la Cagliari (grupa G parca), cu Anglia, Egipt, Olanda si Irlanda. Singura victorie in toata grupa a fost Anglia - Egipt 1-0, in rest numai egaluri. Pe vremea aia erau sase grupe a patru echipe (cred ca fost primul Mondial cu 24 de echipe) si se calificau in "optimi" primele doua clasate din fiecare grupa, plus primele patru din cele sase clasate pe locul al treilea in fiecare grupa.
Voi va documentati cat de putin? sau bagati stiri dastea inventate doar sa mai primiti un click??
Asa a fost...Offffffffff ce echipa buna avea Romania pe vremea aia...Unde am fost si unde am ajuns...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.