Alte știri din fotbal
Iuliu Mureșan a ironizat numirea lui Marius Baciu la FCSB: „Depinde dacă va avea o relație bună cu «antrenorul principal»”
0
Ministrul Apărării Naționale a organizat o întâlnire cu suporterii Stelei la stadion: „Sufletul este umilit de ani de zile”
2
E gata: primul transfer al verii la Dinamo este chiar de la marea rivală Steaua » Cine a anunțat mutarea înaintea clubului: „Abia acum începe!”
2
Peste 1.500 de bilete vândute în primele ore pentru barajul din Superligă!
0
Știri din fotbal internațional
Declan Rice, mesaj triumfal după câștigarea Premier League cu Arsenal: „V-am spus...”
0
Chelsea n-a avut milă de rivala Tottenham » Lupta pentru evitarea retrogradării se dă în ultima etapă
0
Pep Guardiola, prima reacție după ce a pierdut titlul în Anglia + Ce a spus despre plecarea de la City
3
Arsenal este noua campioană a Angliei! Mesajele transmise imediat de „tunari” și de Premier League
2
Lifestyle
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
8
Laila, iubita-fotomodel a lui Sinner, la momentul mărturisirilor: „Complimentul favorit? Când cineva îmi spune asta”
0
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
18
Dumbo a câștigat primul sezon „Desafio: Aventura”. L-a învins în finală pe ...
Libertatea
Războiul din Iran paralizează una dintre cele mai bogate națiuni din lume
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
SUA au fost la o oră de lansarea unui atac masiv împotriva Teheranului, ...
Libertatea
este adevarat, vina principala apartine centrashului, care nu a sanctionat cu galben direct prima intrare teribila, direct la tibia lui Neymar, din min 2. ce a fost apoi ? lantul slabiciunilor. da, tu ai maxima dreptate : joul dur si barbar care a urmat este capodopera inegalabilului centrash al acestei optimi. un fluierici bun, fara dubii, dar care a gresit capital lasand jocul la limita artelor martiale. era de la sine inteles ca cineva o va pati. din nefericire, prada violentelor de pe iarba a cazut tocmai Neymar, unul dintre putinele Staruri mondiale de la Cupa Mondiala. el paraseste prematur Cupa si nu-si mai poate ajuta echipa, precum Pele in '66.
Asta este urmaera celui mai prost arbitraj de la un mondial plin de greseli de arbitraj. Dar ce s-a intamplat aseara a intrecut orice limita iar acum se vad consecintele. Iar Brazilia plateste acum pretul pentru niste arbitraje in favoarea lor. Puteti fi siguri ca, daca nu inscriau in min 7, nu ar mai fi fragmentat nici idiotul ala de arbitru meciul in halul ala si nu ar fi permis zecile de faulturi dintre care jumatate mult mai violente decat cel asupra lui Neymar fara sa acorde niciun cartonas galben. Ar fi scos cartonasele la timp si am fi vazut si fotbal poate nu doar faulturi violente. Culmea ca primul cartonas galben l-a luat Tiago Silva pentru ca nu a lasat portarul sa degajeze.
Am intilnit un brazilian astazi si mi-a spus ca Germania are prima sansa . Cunostea bine jucatorii germani . Eu domn ca intotdeauna . L-am incurajat ...hei rup..hei rup..hei rup __Pe bune eu nu mint . Arbitrul slab . Braailienii au jucat la intimidare impotriva lui James.
Nu pierde decat infrangerea cu Germania si finala mica disputata contra Argentinei.
Pun pariu ca echipa Braziliei va fi singura din acest Campionat Mondial care nu va pleca acasa.
ti se pare tie. toate echipele pun paza speciala la neymar, altfel ar marca 1-2 goluri pe meci. oricum, nu asta este tema data. ci modul barbar in care a fost eliminat neymar. el a fost vanat sistematic si in meciul cu mexic si mai ales de chilieni, inca din min 7, a suferit atunci un dublu fault, care l-a facut sa joace la 1/2 din capacitate. apoi, toata repriza 1 a fost lovit constant de aparatorii chilieni. si ieri, zuniga si fundasul stanga l-au crosetat sistematic, din min. 1.
astya de la echipa mieluseilor...is atat de idioti....asta trebuia dat afara,,,imediat
A fost un arbitraj dezastruos. A permis jocul dur si aici s-a ajuns. Norocul lui Rodriguez e ca a fost mai rezistent decat Neymar la cate lovituri a primit, trebuiau vreo 5-6 cartonase galbene de o parte si de cealalata din prima repriza si se calmau
asta trebuia sa ia rosu direct...
Nu e o mare pierdere... el a evoluat in nota echipei! Totusi...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.