Comentarii (178)
ortega
ortega  •  23 Iunie 2014, 08:31
Postat de aly_dinamo pe 23 Iunie 2014, 00:47

Belgia ajunge cel putin pana in sferturi. Mai vorbim atunci si pana atunci. Acolo probabil vor da de Argentina, iar meciul o sa fie unul bun. Cu putin noroc si in semifinale.

Eu n-aș fi așa sigur că Argentina ajunge în sferturi ... La ce joacă ... cam greu ... Nici Belgia n-a rupt gura târgului , la câte așteptări erau , ca fiind o posibilă mare surpriză ... Oricum , la ce rezultate au fost până acum , în afară de Prazilia ( pe care o ajută râul , ramul , arbitrul , FIFA , etc.) , și poate Olanda și Germania n-aș vedea alte sfert-finaliste sigure ...

sandokhan97
sandokhan97  •  23 Iunie 2014, 06:58
Postat de gipsicaretionfipsi pe 23 Iunie 2014, 01:16

la scor meciul asta a semanat cu Dinamo Steaua din sambata pastelui de acum vre 6 7 ani . 3 0 3-1 4 -1 4 -2. Numai ca atunci golurile au fost mai frumoase :))))

cautai un scor sa-ti mai aduci si tu aminte cum era cand mai castiga si Dinamo. Patetic!

gipsicaretionfipsi
gipsicaretionfipsi  •  23 Iunie 2014, 01:16

aly_dinamo
aly_dinamo  •  23 Iunie 2014, 00:47
Postat de unico_biancorossi pe 23 Iunie 2014, 00:41

deci, dupa aspectul jocului de pana in min 85-87 de fapt rusii trebuiaus a conduca. mai mult, jocul a fost poate cel mai slab si anemic de la mondiale, de pana acum, de vreme ce tot stadionul a huiduit ambele echipe de mai multe ori. asa ca, lasandu-i pe rusi la o parte, belgia e o nationala destul de palida, nu au sanse sa treaca de optimi decat cu mare noroc.

aly_dinamo
aly_dinamo  •  23 Iunie 2014, 00:43
Postat de unico_biancorossi pe 23 Iunie 2014, 00:38

deci, sa recapitulam : in R 1 belgia a dominat, dar haotic si steril, aproape ca n-au avut ocazii, dimpotriva, tot rusii au sutat de 3 ori periculos, au ratat o ocazie mare si au avut si 11 m. in R 2 rusii au crescut presiunea in mod constant, au avut multe sanse de gol, au avut si belgienii 2-3 contraatacuri slabe, chiar si comentatorii spuneau ca belgienii joaca slab desi sunt cotati favorita no 5, ca nu au mai iesit din terenul lor, etc. in min 85 belgienii ies la atac si in final dau golul, la una din rarele ocazii ale lor de gol, desi mai avusesera o bara anemica, din lovitura libera. pe final tot ei au ratat un 2-0 si mai nemeritat. asta e tot.

Da. Prima repriza am vazut-o si Mertens s-a distrat cu fundasul stanga....Au avut 3 ocazii bune de gol. In repriza a doua, probabil ai dreptate. Dar stii vorba aia. O echipa mare castiga si cand joaca prost. Nu spun ca Belgia e o echipa mare, nu inca....dar ,eventual, va ajunge acolo. Am si spus in comentariul meu ca au jucat slab aceste 2 meciuri din grupe, fata de ceea ce pot ei, fata de ceea ce am vazut ca pot ei in preliminarii. Iar daca vorbim despre lot. Pai eu zic ca au un lot peste Italia, Franta si chiar Olanda (care are, intr-adevar, 2 super jucatori)

unico_biancorossi
unico_biancorossi  •  23 Iunie 2014, 00:41

unico_biancorossi  •  23 Iunie 2014, 00:38
Postat de aly_dinamo pe 23 Iunie 2014, 00:33

Vedem. Am fost cu niste amici si nu am urmarit foarte atent a doua repriza...dar din ce am vazut cand mai trageam cu ochiul....erau belgienii calare pe ei. Doar in ultimele 10 minute au avut belgienii 3 ocazii bune. Eu am spus ce cred. Acum ramane de vazut. Mai discutam.

aly_dinamo
aly_dinamo  •  23 Iunie 2014, 00:33
Postat de unico_biancorossi pe 23 Iunie 2014, 00:30

prietene, in R 2 rusia i-a calarit pana spe final. belgia a castigat nemeritat acest meci.

unico_biancorossi  •  23 Iunie 2014, 00:32
Postat de tmy2 pe 23 Iunie 2014, 00:28

Corect. :))) Îţi dai seama ce casting serios a fost pentru reclama asta? Cred că ăla de la păcănele e de acolo, nici nu ştia că se filmează. E prea prins în treabă. :))))))

se vede clar ca tipul e prea profi !..))

unico_biancorossi  •  23 Iunie 2014, 00:30
Postat de aly_dinamo pe 23 Iunie 2014, 00:28

Asa. Acum despre Belgia. Desi au marcat destul de tarziu, au dominat in totalitate meciul. In prima repriza Mertens a facut ce a vrut cu fundasul stanga....In a doua repriza l-a zapacit Hazard pe fundasul dreapta. Nu a jucat tocmai rau Belgia meciurile astea doua...dar pot juca mult mai bine. Au aratat-o in preliminarii...Desi vad ca multi nu prea cred in Belgia, eu inca cred ca vor fi surpriza mondialului. Ii vad in semifinale cu putin noroc. Celelalte 2 pariuri ale mele sunt Mexic si Columbia. Dar tin cu Italia.