INTERNATIONAL  »  CM 2014  »  URUGUAY - ANGLIA

VIDEO şi FOTO Uruguay - Anglia 2-1 » Luis Suarez păstrează speranţele sud-americanilor! Englezii sînt aproape eliminaţi

Articol de GSP - Publicat vineri, 20 iunie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 20 iunie 2014 00:30

Uruguay a pierdut surprinzător meciul împotriva Costa Ricăi din prima etapă, 1-3, însă revenirea lui Luis Suarez a cîntărit decisiv şi sud-americanii i-au învins pe englezi, scor 2-1.

După două înfrîngeri cu acelaşi scor, 1-2, Anglia este aproape eliminată, fiind obligată să învingă Costa Rica în ultima etapă, însă are nevoie şi ca restul rezultatelor să îi fie favorabile.

Luis Suarez a deschis scorul în minutul 39 dintr-o pasă a lui Cavani. Rooney a egalat cu 15 minute înainte de final, însă acelaşi Suarez a readus Uruguayul în avantaj în minutul 85.

Uruguay joacă în ultimul meci împotriva Italiei, în timp ce Anglia caută prima victorie în meciul contra Costăi Rica.

Vezi aici liveTEXT partida!

Vezi aici VIDEO cu golurile!

Echipele de start:

Uruguay: Muslera - Caceres, Gimenez, Godin, Pereira - Gonzalez, Arevalo Rios, Lodeiro, C. Rodriguez - Cavani, Suarez

Anglia: Hart - G. Johnson, Cahill, Jagielka, Baines - Henderson, Gerrard - Sterling, Rooney, Welbeck - Sturridge

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”